Як вести облік доходів і витрат


 

Облік доходів і витрат ведеться в книзі обліку доходів і витрат, розробленої наказом Міністерства Фінансів. Бланк документа заповнюється фірмами, які сплачують податки за спрощеною системою, а також індивідуальними підприємця, які, як правило, застосовують УСН. Для правильного ведення книги до наказу 154н додається порядок заповнення цього документа.


Вам знадобиться

— Бланк книги обліку доходів і витрат;
- Документи компанії, індивідуального підприємця;
- Податковий кодекс РФ;
- Бухгалтерська звітність;
- Порядок заповнення книги.

Інструкція

  1. Титульний лист книги призначений для вказівки основних відомостей про компанію. Напишіть в ньому назва організації, її ІНН, КПП, адреса, де розташована фірма. Вкажіть персональні дані людини, яка є ІП, а також його ІПН, адреса прописки відповідно до паспорта.
  2. Потім напишіть найменування об’єкта обкладення податком. Таким є доходи або доходи мінус витрати. Для заповнення цієї графи використовуйте статтю 346.14 НК РФ. В залежності від того, який вибраний об’єкт оподаткування, ставка податку може бути від 6 до 15%.
  3. Вкажіть номери розрахункових рахунків (якщо їх декілька), найменування та реквізити банків, в яких вони зареєстровані. Не забудьте вказати число, місяць, рік заповнення книги.
  4. Перший розділ документа складається з двох сторінок. Впишіть в таблицю дати, номери первинних документів бухгалтерської звітності, до яких відносяться платіжне доручення, прибутковий або видатковий касові ордери. Змістом господарської операції може бути отримана передоплата від покупця, відправлена ​​оплата постачальнику за поставлений товар.
  5. У графу витрат і доходів вписуйте суми, які враховуються при обчисленні податкової бази. Для цього вивчите статті 346.16 і 346.17 НК РФ, в яких прописаний перелік фінансових результатів, що входять в розрахунок бази.
  6. У другому розділі книги заповніть таблицю, в якій вказуються придбані основні засоби. Врахуйте, що до переходу на УСН вартість ОС списується протягом трьох податкових періодів. У першому кварталі спишіть 50% від суми покупки, у другому — 30%, в третьому — 20%. Фірми, які придбали ОС після переходу на УСН, має право списати повну вартість кошти в тому випадку, якщо вона фактично сплачена компанією.
  7. У третій розділі документа підрахуйте загальну суму доходів або доходів, зменшених на суму витрат, в залежності від об’єкта оподаткування. Напишіть суму збитків, якщо такі є, за податковий період. Причому ви маєте право перенести їх на наступний квартал, коли раніше у вас були перелічені збитки за минулі періоди.