Вибух будь-якої потужності становить велику небезпеку для здоров’я та життя людини і його близьких. Саме тому важливо знати, як слід вести себе в такій ситуації.
Інструкція
- Найперше і головне, що необхідно зробити для порятунку свого життя під час вибуху — це лягти, накривши голову долонями. Відкрийте рот, щоб уникнути пошкодження барабанних перетинок від вибухової хвилі.
- Якщо ви дізналися і відчули, що ось-ось пролунає вибух, знайдіть укриття. В якості перешкоди виберіть бетонний паркан, стіну будинку або будь-яку грунтовну споруду. На відкритій ділянці як укриття використовуйте тротуарний бордюр.
- Не шукайте притулку за дерев’яними, скляними або пластиковими укриттями. Подібні матеріали, перетворюючись на осколки, вбивають людей. Також не ховайтеся за рекламними щитами. Такі конструкції небезпечні і можуть погубити, накривши вас собою.
- Коли ви зрозумієте, що вибухова хвиля пройшла, не піднімайтеся відразу. Не рухаючись, огляньте себе, потім обмацайте ноги, руки. Перевірте, чи немає на тілі переломів і поранень. Якщо такі виявляться, подбайте про зниження крововтрати. Зробіть з клаптів свого одягу перев’язувальні матеріали. Піднявшись, озирніться, можливо, комусь потрібна ваша допомога.
- При появі диму закрийте ніс і рот хусткою або одягом. Намагайтеся не впадати в паніку і переміщатися в просторі розумно. Якщо вибух стався в замкнутому просторі, при виникненні тисняви проберусь ближче до стін, намагаючись не впасти. Якщо можливо, почекайте, поки основна маса людей схлине.
- При ядерному вибуху не дивіться на вогненну кулю або спалах, щоб не осліпнути. Для захисту від радіоактивних опадів сховайтеся в підвалі або іншому будинку, стіни якого виконані з цегли або бетону.
- Якщо ви були свідомо попереджені про можливий вибух і змогли дістатися до домашнього або громадського укриття, не покидайте його до тих пір, поки офіційні представники не доведуть до відома населення інформацію про те, що це безпечно.