Як вести себе в гуртожитку


 

Про життя в гуртожитку ходить багато легенд і чуток, причому одні часто суперечать іншим. Одні згадують про роки в студентському гуртожитку як самих веселих і яскравих у своєму житті, інші розповідають оглушливі подробиці про бійки, знущання і розпусних звичаї. Які спогади залишаться у вас, багато в чому залежить від того, як ви себе поставите і як будете вести надалі.



Інструкція

  1. Налагодьте добрі стосунки з сусідами по кімнаті. Це першочергове завдання. Адже з цими людьми ви будете жити пліч-о-пліч не один рік. Не бійтеся, не підлабузнюватися, не брешіть і не намагайтеся командувати. Будьте доброзичливі, але відразу перетинайте будь-які спроби сісти вам на шию. Варто один раз погодитися збігати за пивом або прибрати в кімнаті поза своєї черги, і репутація слабака вам забезпечена. Те ж саме стосується і старших за курсом. Пам’ятайте, гуртожиток — не армія. Ніхто не буде штовхати вас кирзовими чобітьми і змушувати чистити унітаз зубними щітками. Але спроби зробити з вас прислужника цілком можливі. Після того як «авторитетні» старожили переконаються у вашій незалежності, вони відстануть.
  2. Звертайтеся з грошима правильно. Зазвичай в гуртожитку живуть не самі забезпечені студенти, і брак грошей для них — звичайна справа. Навчіться економити і не беріть у борг, якщо ваш бюджет дуже скромний. І ніколи нікому не кажіть, скільки у вас грошей насправді, навіть якщо ви можете собі дозволити повечеряти в ресторані. Любителів пожити за чужий рахунок в гуртожитку достатньо. Але якщо у вас загальна на кількох людей кімната, це зовсім не означає, що ви повинні ділитися всім іншим.
  3. Приймайте участь у вечірках і спільному проведенні часу. Не варто відколюватися від колективу. Такі задаваки не користуються повагою і любов’ю. Зовсім необов’язково напиватися до несвідомого стану, щоб вас визнали своїм у дошку. Повірте, в гуртожитку можливо і весело проводити час, і здавати сесії на одні п’ятірки. Це лише питання самоорганізації і бажання.
  4. Навчіться дружити. Дуже корисно вміти відстоювати свою думку і не піддаватися на провокації. Але не менш важливо вчасно прийти на допомогу, якщо товаришеві вона дійсно необхідна. Не замикайтеся в собі і не шукайте навколо лише ворогів. Часто знайомства і дружні зв’язки, що з’явилися в гуртожитку, люди зберігають все життя.