Як вести себе з колекторами


 

Колектори — це фахівці зі стягнення заборгованостей, посередники між кредиторами і боржниками. У їхні повноваження входить проведення роботи по поверненню боргів. Доходи колекторів безпосередньо залежать від суми стягуваної заборгованості: більша сума боргу — більше дохід. Така пряма зацікавленість спонукає постійно вдосконалювати методи роботи, при цьому знову винаходяться форми не завжди бувають коректними. Саме тому не зайве знати, як вести себе з колекторами, якщо вони прийшли до вас додому.



Інструкція

  1. Не бійтеся говорити з колектором. Але спочатку попросіть його представитися, пред’явити свій паспорт, довіреність, що підтверджує його повноваження, і договір цесії (оригінал) — переуступки прав вимоги боргу. Якщо він відмовляється надати вам свої дані та інші документи, просто припиняйте спілкування.
  2. Якщо колектор ввічливо представився і почав викладати суть справи, уважно вислухайте його. Задавайте питання, якщо вони у вас виникли. Попросіть колектора пред’явити оригінал документа, на підставі якого він вимагає погасити борг. Якщо такої не буде представлений, ви маєте повне право кваліфікувати дії колектора як вимагання.
  3. Якщо всі необхідні документи вам продемонстровані, в тому числі оригінал довіреності, не полінуйтеся визначити, чи уповноважений прийшов до вас колектор здійснювати ті дії, які він уже робить або має намір зробити. Тобто, порівняйте, що написано в дорученні, з тим, що і як робить колектор. Наприклад, він повідомляє вам, щоб ви підготували всю побутову техніку, після чого він вилучить її в рахунок вашого боргу. Таких повноважень він точно мати не може, тому що опис і вилучення майна можливі лише за рішенням суду та виключно судовими приставами. Тим не менш, попросіть колектора показати вам пункт в довіреності, на підставі якого він пред’являє вам подібні вимоги. Якщо такий пункт в документі відсутній (а його не може там бути за визначенням), ви маєте повне право не підкорятися, більш того, — викликати міліцію або запросити свідків.
  4. Ви поступите розумно, якщо все спілкування з колектором будете фіксувати. Використовуйте для цього відео-і фотозйомку, диктофон, окремі функції мобільного телефону. Добре, якщо з самого початку ваш розмова буде проходити при свідках. Продемонструйте своє знання закону і ваших прав, заявивши, що всі записи можуть опинитися в прокуратурі. При цьому ваша заява не повинно носити загрозливий характер. Намагайтеся триматися коректно, не зриватися на грубість і образи.
  5. Не губіться і не починайте виправдовуватися, а тим більше, плакати у відповідь на натиск і грубість. Прав на стягнення боргу у колекторів не більше, ніж у інших, зовсім сторонніх, людей, тому що колекторські агентства не є правоохоронними органами. Їх представники поводяться деколи так розперезано, використовуючи психологічний тиск на боржника, будучи впевненими в юридичній неграмотності населення. Часто їх прийоми дійсно спрацьовують. Ось чому закони слід знати.
  6. Якщо спілкування спочатку прийняло негативний характер, колектор вам загрожує, звинувачує в шахрайстві, ображає або принижує, сміливо викликайте міліцію і пишіть заяву.
  7. Ні в якому разі не ставте свій підпис ні на яких документах. Кажете, що колись ви хочете показати їх юристу.

Зверніть увагу

Ви можете не пускати колектора в будинок. Конституцією Російської Федерації недоторканність житла гарантована.

Корисні поради

Ніщо і ніхто не може перешкодити вам залагодити ваші взаємини з кредитором без посередницьких послуг колекторів. Ви можете звернутися в суд і захищати свої конституційні права, а можете домовитися з колектором про розстрочення погашення вашої заборгованості.