Як вгамувати душевний біль

Як вгамувати душевний біль

Душевний біль — біль сама незбагненна. Саме вона приносить людині більше страждань, адже від неї немає таблеток, мікстур або сиропів. Ніколи не знаєш — чи пройде вона завтра чи затягнеться на довгі роки. Позбавлятися від душевного болю потрібно повільно і послідовно, не розраховуючи на миттєвий результат.

Інструкція

  1. Перше що хочеться зробити — все забути і втекти. Але спосіб «купити путівку на море або квиток в село до бабусі» далеко не найкращий. Він дасть лише миттєвий результат. А потім все одно треба буде повернутися додому в реальний світ. І тоді біль стане тільки гостріше. Все в звичного життя буде нагадувати про біль — пам’ять була приглушена на короткий час. А після повернення вона знову заволодіє серцем.
  2. Щоб позбутися болю, потрібно назвати її причину. Чітко проговорити її вголос. Або написати. Головне — усвідомити. Може для цього буде потрібно співрозмовник — це може бути краща подруга або психолог. Якщо біль викликаний втратою близької людини, потрібно розібратися, що ж ранить у догляді найбільше? Це може бути страх самотності чи почуття провини перед померлим. Якщо кинув коханий чоловік, потрібно зрозуміти, що дійсно відбулося в результаті його догляду: втрачена впевненість у завтрашньому дні або нутрі самолюбство.
  3. Коли причина названа і усвідомлена, потрібно починати потроху її усувати. Для початку сказати собі: «Я більше не хочу жити з цим болем. І щоб позбавиться від неї, я завтра зроблю щось нове — почну писати вірші, щоб вилити в них всі страждання, або вести блог, щоб поділитися болем з читачами. Піду на танці або боротьбу, щоб виплеснути свій біль фізично. Займусь вишиванням або виготовленням м’яких іграшок, щоб кропітка робота притупила гостроту душевного болю. » Комусь буде легше після того, як він проплачет всю ніч — все залежить від темпераменту, виховання і звичок.
  4. Тепер можна почати позбуватися від того, що нагадує вам про причину душевного болю. Прибрати на час або зовсім викинути фотографії та речі людини, яка є джерелом болю. Або поменше спілкуватися з ним, якщо він все ще присутній в житті. Якщо джерело душевного болю — втрата роботи, то не читати статті на професійні теми, уникати спілкування з колишніми колегами.
  5. Коли причина названа і усвідомлена, немає нічого, що може нагадати про неї, а порожнеча в житті заповнена улюбленим заняттям, можна сказати: «Я починаю нове життя, в якій немає місця душевного болю». І почати радіти кожному дню. Шукати для цього підвід. Це може бути улюблена пісня, почута по радіо, розмова з близькою людиною, з’їдена на ніч шоколадка, прогулянка під дощем босоніж і без парасольки, покупка нового плаття або краватки. Приводів для радості дуже багато. Їх набагато більше, ніж приводів для смутку! А кожен новий день — це потужна пігулка проти душевного болю.

Корисні поради

Не чекайте миттєвих результатів, а перше полегшення не приймайте за одужання.