Протягом життя у вушних проходах людини накопичується сірка і можуть утворюватися пробки, які знижують слух. Але це відбувається не у всіх людей, все залежить від індивідуальної будови вуха. Позбутися від проблеми можна декількома шляхами.
Інструкція
- Зверніться до лікарні і запишіться на прийом до лора. Лікар огляне ваші вуха, після чого промиє їх за допомогою спеціального приладу. У деяких поліклініках промивання здійснюється великим шприцом. Не бійтеся, це зовсім не боляче, хіба що кілька неприємно. Після проведення процедури ви будете чути значно краще. Якщо пробки утворюються у вас періодично, то відвідуйте лікаря раз на кілька місяців.
- Якщо ви не хочете йти в лікарню або боїтеся, купите в аптеці велику клізму (спринцівку з гумовим наконечником). Добре її прокип’ятіть, після чого налийте в неї теплої води. Носик спринцівки введіть у вушний прохід і з силою стисніть гумову грушу. Процедуру проводите над раковиною або ванною. Якщо у вас дійсно була вушна пробка, то вона вийде назовні. Промивати вухо безпечно, але не використовуйте спринцівку з пластиковим наконечником — можна пошкодити вушний прохід.
- В деяких випадках допомагає і звичайна перекис водню. Влийте в вухо трохи перекису, полежте на протилежному боці близько 10 хвилин. Потім акуратно приберіть надлишки рідини з вуха. Перекис роз’їдає сірку і сприяє її виходу назовні. Процедуру проводите до поліпшення слуху. Але все ж таки не потрібно вдаватися до допомоги перекису занадто часто.
- Якщо вам не допомогло, то закопуйте у вухо соняшникова, оливкова або камфорне масло. Але зазвичай після відвідин лікаря проблема вирішується. Промивання вуха самостійно не може замінити лікарняне процедуру.
Зверніть увагу
Промивати вуха дітям з допомогою спринцівки можна. Краще зводите малюка до фахівця. Чистку вушних проходів робите з допомогою спеціальних дитячих ватних паличок.
Корисні поради
Регулярно чистіть вуха ватяними паличками. Але намагайтеся обертати паличку так, щоб сірка виходила назовні, а не забивалася лише глибше у вушний прохід.