Купівля цуценя — справа дуже відповідальна. Хоча б тому, що ви обираєте собаку, а точніше вірного друга, надійного охоронця і непідкупного сторожа, мінімум на 10 років. Одна з порід, з успіхом поєднує в собі всі ці якості — середньоазіатська вівчарка або алабай.
Інструкція
- Відвідайте кілька великих виставок і виберіть майбутніх батьків щеняти. Домовтеся з їх господарями про в’язанні, окремо обговоріть умови майбутньої покупки. Для племінного розведення собак необхідна наявність солідної родоводу, підтвердженої в офіційних клубах собаківників в Росії і за кордоном.
- Якщо вам потрібна собака для охорони, вибирайте цуценя від виробників, у яких є дипломи «КС» («караульна служба»). Сторожових псів вибирайте не менш ретельно, ніж племінних. Вони повинні бути врівноважені, слухняні господареві, не мати спадкових хвороб та вроджених вад. Тому вибирайте собаку в розпліднику, чиї щенята-«випускники» вже зарекомендували себе як надійні охоронців.
- Подумайте, який підлога буде у вашого тварини. Якщо вам сподобався кобелек, то будьте готові до того, що дресируванню він піддасться тільки тоді, коли візьме вас за господаря. Бажано, щоб алабай-хлопчик був не першим грізним псом у вашій родині. Такі собаки відразу розуміють, хто перед ними: досвідчений собаківник або слабенький новачок.
- Якщо e вас є діти, придбайте сучку. По-перше, вона більш поступлива, легше йде на контакт при дресурі, любить та оберігає дітей. У той же час алабай-дівчинка виглядає не менш жахливо, ніж кобель, хоча і менше його розміром. Та й за охоронним якостям самочка ні в чому йому не поступиться.
- Насамперед поцікавтеся батьками цуценя. Сука зазвичай живе в розпліднику, а пес може бути і іногороднім. У будь-якому випадку, характер і особливості психіки щеня успадковує від матері, а від батька йому дістаються фізичні параметри, ознайомитися з якими можна і заочно, вивчивши їх за формуляром виробника.
- Купуйте цуценя не раніше ніж через 1,5 місяці після народження, коли йому вже зроблено перший курс щеплень. Обов’язково зверніть увагу на здоров’я і рухливість цуценя, оцініть його лідерські якості, кинувши, наприклад, в’язку ключів і поставивши поруч блюдечко з їжею. Саме той алабайчік, який не буде відчувати страху при наближенні до блюдця, буде згодом безстрашним сторожем.
- Уважно поставтеся до екстер’єру цуценя. Якщо у нього дуже довга шерсть, то цілком імовірно, що це помісь алабая і кавказької вівчарки. Голова у чистокровного алабая зазвичай каплевидної форми зі згладженим переходом від морди до потилиці, нижня щелепа масивна, прикус ножиці. Зверніть увагу на ширину грудної клітки малюка і передні лапи, між якими повинна вільно поміщатися долоню дорослої людини. Круп повинен бути широким і масивним. Хвіст повинен бути піднятий вгору.
- Не купуйте алабая на ринках або по оголошенню. Щеня від вигаданих виробників, якого ви придбаєте у безвісних собаківників, може виявитися звичайною дворняжкою, до чиєї реальної родоводу алабаї, можливо, навіть не наближалися.