Коли підросла дитина бере в руки олівці для малювання, проявляє інтерес до пластиліну і настільним іграм, виникає необхідність вибору дитячого стільця, щоб творчий процес приніс максимум задоволення. Стільчик повинен бути не тільки красивим і зручним, а й корисним.
Інструкція
- Щоб підібрати підходящу модель, візьміть з собою в магазин дитини. Для визначення висоти стільця, посадіть його на вподобане сидіння. Між стегном і гомілкою повинен бути прямий кут. Якщо він тупий — стілець дуже низький, гострий кут — стілець високий. Для високого стільця придбайте підставку під ноги.
- Для дитини шкільного віку дитячий стілець повинен мати можливість регулювання по висоті. Стопи сидить на ньому повинні повністю спиратися на підлогу під прямим кутом.
- Простежте за тим, щоб при сидінні на стільці ноги дитини не висіли. Це негативно позначиться на підколінних кровоносних судинах. Анатомічно правильне положення корпуса тіла сприяє меншій втоми.
- Спинка дитячого стільця повинна мати особливу форму, щоб зберігалося природне положення поперекового відділу хребта. Оптимальний варіант, коли її висота закінчується на рівні лопаток.
- Дитячий стілець не повинен мати підлокітників, які важко піддаються регулюванню по висоті. Їх відсутність допоможе виробити рефлекторну звичку — прямо тримати спину без додаткової опори.
- Зверніть увагу на оббивку. Тканина, використовувана для виробництва дитячих стільців і крісел, як правило, легко миється і досить міцна. Головне, щоб дитині сподобався колір і дизайн. Сидіння стільця не повинно бути сильно м’яким.
- Дитячі стільці повинні бути виготовлені з безпечних матеріалів і мати гігієнічні сертифікати. Вони не повинні мати гострих ніжок, кутів і небезпечних деталей.
- Перший час контролюйте дитини за письмовим столом. Освоївшись, він відчує себе комфортно і буде сидіти правильно на своєму новому стільці.
Корисні поради
Не купуйте дитячий стілець на виріст. Привчайте дитину до стільця з раннього віку. Надалі він швидко звикне до шкільних парт і виробить правильну поставу.