Здавалося б, важко уявити собі побутовий прилад простіше по пристрою, ніж звичайна газова колонка. Резервуар для води і газовий пальник — ось, власне, і всі складові частини цього нехитрого пристосування.
Інструкція
Проте з часів наших бабусь, які в новеньких окремих хрущовках раділи можливості прийняти гарячу ванну завдяки найпростішої газовій колонці, технології зробили великий крок вперед. Щоб правильно вибрати газову колонку, розглянемо основні відмінні особливості сучасних моделей цього пристрою.
Головна характеристика будь газової колонки — її продуктивність. За потужністю всі газові колонки можна розділити на три групи: 17-19, 22-24 і 28-31 кВт. Саме такі діапазони потужності дозволяють ефективно забезпечувати гарячою водою відповідно одну, дві або три точки водоспоживання одночасно. Це означає, що якщо у вашому будинку гаряча вода використовується у ванній і на кухні, то слід брати колонку потужністю 22-24 кВт, а при спробі заощадити ви ризикуєте залишитися без гарячої води на кухні в той час, як хтось приймає ванну. Якщо ж ви зупинили свій вибір на найбільш потужною групі газових колонок, то не завадить уточнити, чи забезпечує водопровід необхідну для них пропускну здатність, адже якщо вхідний тиск недостатньо, то колонці просто не вистачить води.
Наступний момент, що доставляв чимало неприємностей при використанні старих газових колонок — це розпал. На щастя, давно пішли в минуле часи, коли необхідно було розпалювати вогонь за допомогою сірника, одночасно повертаючи газовий вентиль. Тепер ця небезпечна процедура повністю автоматизована. Зараз можна зустріти колонки з п’єзорозпалом, електронним розпалом і гідрогенераторів.
П’єзорозпалювання — найбільш проста технологія, що вимагає постійного горіння невеликого полум’я запальника, в потрібні моменти забезпечує розпал головною пальника. Це просто, а значить — надійно, однак вимагає постійної витрати газу.
Електронний розпал відноситься до газу більш дбайливо, підпалюючи газ іскрою лише в ті моменти, коли знадобилося підігріти воду. У такій колонці використовуються дві пальчикові батарейки, які зрідка доведеться замінювати.
Найбільш прогресивний вид розпалювання — гідрогенераторний. Гідрогенератор є, по суті, мініелектростанцією, перетворюючої енергію потоку води в електрику, що використовується для розпалювання газу, а заодно і для живлення електроніки пристрою.
На що ще варто звернути увагу, перш ніж вибрати газову колонку?
Тиск газу — відомо, що російський стандарт тиску в газових мережах відрізняється від європейського, тому при виборі імпортної моделі газової колонки перевірте, чи вона адаптована для нашої країни. Більшість виробників випускають на російський ринок адаптовані моделі.
Тиск води, особливо на верхніх поверхах будинків, може виявитися зниженим. Переконайтеся, що обрана вами модель стійка до недостатнього тиску води.
Цікава можливість, присутня у ряді сучасних моделей газових колонок — авторегуліруемая пальник. Такий варіант гарантує, що якщо ви включаєте гарячу воду на кухні, то в цей момент знаходиться у ванній не відчує крижаного душу в прямому і переносному сенсі слова. Потужність пальника буде автоматично плавно збільшена, і обидві точки водоспоживання отримають гарячу воду необхідної температури.