Як вибрати хороший кондиціонер

Як вибрати хороший кондиціонер

Якщо ви хочете, щоб температура в вашому будинку залежала не від пори року чи погоди, а виключно від вашого бажання і настрою, то в даному випадку покупка кондиціонера стане для вас ідеальним рішенням. Сьогодні асортимент кліматичних систем, спостережуваний в магазинах, надзвичайно великий і, природно, недосвідченої людини такий вибір може заплутати. Щоб не помилитися з покупкою і вибрати хороший кондиціонер, вам потрібно знати ключові параметри, від яких залежать всі технічні характеристики пристрою.

Інструкція

  1. Спершу необхідно визначитися з типом кондиціонера:

    Моноблочні кондиціонери складаються з компресора, конденсатора і випарника, які розміщені в одному корпусі. Такі пристрої в свою чергу діляться на віконні та мобільні. Перші за допомогою спеціальних кронштейнів монтуються у віконному отворі. Мобільні кондиціонери складаються з блоку обладнання і довгого воздуховода, кінець якого необхідно вивести на вулицю. Така система витягує гаряче повітря за межі приміщення, а холодний — залишає в квартирі.
  2. Спліт-системи — це самий популярний тип кондиціонерів для будинку. Вони являють собою два роздільних блоку, які знаходяться всередині і зовні приміщення (для з’єднання використовується спеціальний френовий трубопровід). Така конструкція дозволить вам значно знизити рівень шуму і збільшити продуктивність.
  3. Мультиспліт-системи — використовуються тоді, коли вкрай нераціонально застосовувати звичайні спліт-системи, наприклад, в котеджах, заміських будинках, великих квартирах. Їх головна відмінність полягає в тому, що такий пристрій складається з одного зовнішнього блоку і декількох внутрішніх. Завдяки такій конструкції ви зможете кондиціонувати повітря відразу в декількох кімнатах.
  4. Після того, як ви визначитеся з типом кондиціонера, необхідно перевірити наявність інвертора. Цей пристрій призначений для плавного регулювання потужності охолодження. Звичайні кондиціонери постійно працюють на максимальній потужності і при охолодженні кімнати до певної температури — просто відключаються. А інверторні — плавно знижують потужність. Крім того ще одна перевага такого кондиціонера — зниження споживання енергії приблизно на 40-50%.
  5. Найважливіша характеристика цього пристрою — потужність охолодження або його продуктивність, яка вимірюється у Ватах. Пам’ятайте про те, що будь-який кондиціонер розрахований для роботи в приміщенні з певною площею. Тому перед покупкою необхідно провести розрахунок кондиціонування. Зробити це досить просто: на кожні 10 кв. метрів площі припадає приблизно 1 кВт потужності обладнання. Проте висота стель у такому випадку не повинна перевищувати трьох метрів. Остаточний результат потрібно скорегувати, збільшуючи потужність залежно від кількості побутової техніки, інтенсивності експлуатації приміщення.
  6. Також рекомендується звернути увагу на рівень шуму кондиціонера, він повинен бути: для внутрішнього блоку — 25-35 Дб, а для зовнішнього — 40-55 Дб.