Перш ніж заводити в будинку кота, подумайте, для якої мети він вам потрібен. Може, ви хочете серйозно зайнятися розведенням кішок, або вам просто потрібен ласкавий і відданий друг. На основі цих потреб буде будуватися подальший вибір тварини.
Інструкція
- Якщо ви купуєте кошеня для того, щоб він охороняв будинок від гризунів, пройдіться по притулкам та виберіть активного безпородного малюка. Вуличні кішки мають відмінний мисливський інстинкт і володіють сильним імунітетом.
- Перед покупкою породистого тварини оціните свої фінансові можливості утримувати такого вихованця. Чималих витрат потребують покупка якісного корму, медичне обслуговування, щеплення, ліки, вітаміни, плата за в’язку і так далі. Якщо це вас не лякає, залишається тільки зрозуміти, яка порода вам більше підійде. Представникам різних порід властиві деякі особливості характеру і поведінки. Продумайте це питання перед придбанням тварини.
- Якщо ви хочете мати в будинку спокійного, лагідного і дружнього звіра, зупиніть свій вибір на шотландської, перської, російської блакитний або британської породи. Сибірські, норвезькі і мейн-куни ведуть самостійний спосіб життя і не вимагають від господарів великої уваги. Сіамські, бірманські, Регдолли і абіссінци відрізняються особливою прихильністю до дітей. Вони постійно перебувають поруч і беруть участь у всіх справах, дуже грайливі. Але ці кішки зажадають приділяти їм багато уваги.
- Довгошерсті кішки підходять для людей, які проводять багато часу вдома. Такі тварини вимагають ретельного догляду і потребують постійного вичісування. Тільки в цьому випадку вони буде виглядати декоративно. Крім того, з такими довгошерстими кішками набагато важче підтримувати чистоту в будинку, особливо під час линьки. Для алергіків більше підійдуть сфінкси або короткошерсті вихованці.
- Обміркуйте також стать тварини. Вважається, що коти більше прив’язуються до господарів, ніж кішки. До того ж, вони не принесуть неждана потомство. Але коти будуть претендувати на лідерство в будинку. У шлюбний період вони можуть бути агресивні. Досягнувши статевої зрілості, коти будуть мітити свою територію. Боротися з цим досить складно і виховні заходи не нададуть на кота ніякого впливу.
- У кішок теж є свої характерні особливості. Самки мають більш спокійною вдачею, ведуть себе більш відкрито і емоційно. Кішка набагато охайні кота, від неї в квартирі практично немає неприємного запаху. Але коли вона досягне статевої зрілості, виникають труднощі. Під час тічки вона стає агресивною, голосно нявкає, вимагаючи партнера. В цьому випадку можна дозволити їй реалізувати свою інстинктивну потребу або стерилізувати кішку.
- У будь-якому випадку, основне при покупці кошеняти — його здоров’я. Він повинен виглядати здоровим. Шерсть — густа, без залисин. Кошеня повинен бути грайливим, з цікавим поглядом. Млявість може бути першою ознакою захворювання. Купуйте кошеня у віці 2-3 місяці. Занадто маленькі кошенята не встигають отримати від матері необхідних поживних речовин і необхідного виховання. А дорослі кішки мають вже сформувався характер і звички, які можуть вас дратувати.