З кожним роком зростає кількість людей, що захоплюються таким екстремальним і видовищним видом спорту, як сноубординг. Крім спеціального спорядження та взуття, катання на сноуборді неможливо без спеціальних костюмів, при пошитті яких використовуються практично космічні технології та матеріали. Це дозволяє забезпечити не тільки необхідну свободу руху, але і правильний температурний режим, комфорт і сухість.
Інструкція
- Вибираючи куртку, одягніть її і покрутитися перед дзеркалом, піднімаючи руки вгору, вниз, розводячи їх в сторони. Крій куртки повинен забезпечувати повну свободу руху. При цьому вона не повинна задиратися або крутитись. Одягніть капюшон і, затягнувши все утяжки на ньому і куртці, повертите головою. Бажано надіти при цьому маску для катання і простежити, щоб застебнутий капюшон не закривав бічний огляд. Наявність затяжок дозволить відрегулювати посадку капюшона по вашій голові, а вітрозахисний куліса і козирок захистять від попадання снігу за комір при сильному вітрі.
- У нижній внутрішній частині куртки повинна бути пришита захисна спідниця з кріпленнями до штанів, що оберігає від попадання снігу та вітру в простір між курткою і брюками. Бажано, щоб у куртці були внутрішні кишені, в яких можна розмістити телефон, плеєр, маску і гаманець. Необхідний і накладна кишеня із застібкою — для скі-пас. Краще, якщо манжети на куртці будуть флісовий. Цей матеріал забезпечує швидке висихання спітнілих або промоклих в снігу рук і є додатковим утеплювачем. Шви куртки повинні бути проклеєні, в кишенях обов’язкова наявність підкладки.
- Перегляньте та випробуйте всі блискавки на куртці і кишенях. Рух собачки має бути м’яким і рівним. Якщо блискавка хоч трохи заїдає, виріб брати не варто — в екстремальних умовах катання ця блискавка зламається дуже швидко. Також перевірте всі нашиті липучки, вони повинні триматися щільно і надійно, важливо, щоб вони були прошиті і посередині, щоб не відірватися при частій експлуатації.
- Перевірте місця розташування вентиляції — вони повинні бути в найбільш необхідних для цього місцях: у районі пахв (у тому числі і закінчується на спині), в районі лопаток або попереку. Добре, якщо є кишені з підкладкою з вентиляційної тканини, що виходять всередину куртки.
- При пошитті куртки повинна бути використана мембранна тканина. Пори її дуже малі і не пропускають всередину краплі води. А ось випаровування тіла проходять через неї назовні без проблем. За будовою мембрани бувають порові, беспоровие і комбіновані, а за кількістю шарів — двошарові і тришарові. Нещодавно з’явилися «двох-з-половиною-шарові». Від їхнього вибору залежатиме вага куртки і її функціональність. Підбирати мембрану треба за умовами катання.