Як вибрати натільний хрестик

Як вибрати натільний хрестик

Натільний хрест — обов’язковий атрибут будь-якого віруючого людини. Згідно з православною традицією, він захищає свого власника від поганих думок, хвороб, а також лікує його тіло і душу. Якщо ви хочете придбати хрест для себе або вибрати його для дитини, є кілька простих правил.

Інструкція

  1. Не женіться за розкішшю. Натільний хрест тому і називається натільним, що носиться під одягом близько до серця. Як би яскраво він не був прикрашений, нікому не дано побачити цю красу, тому подумайте, чи варто вибирати хрест з дорогоцінними каменями і тисненнями. З точки зору віри, простий дерев’яний або кістяний хрестик абсолютно нічим не відрізняється від самого багато прикрашеного і дорогого золотого хреста.
  2. Зверніть увагу на відповідність хреста православним традиціям. В католицтві прийнято носити розп’яття — зображення Ісуса, що виглядає дуже реалістично. Православні хрестики також виготовляють із зображенням постаті Спасителя, проте принципова відмінність тут в тому, що образ цей не настільки правдоподібний. Переважним повинно бути не освітлення мук і страждань Ісуса на хресті, а його подвиг в ім’я людства, покликаний змити всі гріхи і показати можливість вічного життя. Саме з цієї причини слід вибирати хрест з розп’яттям у православних традиціях: відображає лише образ Спасителя і велич Його духу.
  3. Освятіть свій хрестик в храмі. Якщо ви купуєте хрест і ланцюжок у церковній лавці при Храмі або каплиці, вони, швидше за все, вже освячені. Якщо є сумніви, завжди можна уточнити це у продавців. Однак якщо покупка здійснена в звичайному ювелірному магазині хрест і ланцюжок необхідно освятити. Робиться це дуже просто, прийдіть до храму до початку служби і домовтеся з священником або іншим співробітником храму про освячення хрестика. Ритуал проходить у супроводі молитви, а при бажанні ви також можете взяти в ньому участь.

Зверніть увагу

Якщо ви знайшли хрест, не привід піддаватися забобонам. У тому, щоб взяти такий хрест собі або навіть носити його, немає нічого страшного. Знайдений хрестик необхідно освятити в церкві, після чого його можна використовувати за призначенням.

Корисні поради

Купуючи хрест для дитини, вибирайте найпростіший і легкий. Грудні діти можуть пошкодити металеву ланцюжок або натерти їй собі шию, але от до невеликого хрестику на нитці звикають дуже швидко і скоро перестають його помічати.