Вибір посуду в наших магазинах сьогодні досить широкий. Поряд з традиційними каструлями з алюмінію, чавуну і емальованими, виробники пропонують посуд з нержавіючої медичної сталі, яка за своїми властивостями перевершує їх. Каструлі з нержавіючої сталі легко миються, на них не утворюються подряпини, в яких не скупчуються мікроби. Такий посуд гігієнічніший, стійкіше до дії кислот і лугів. Правда, якість таких виробів може бути різним, тому при виборі каструль треба знати кілька секретів.
Інструкція
- Зверніть увагу на товщину денця каструлі — чим воно товще, тим краще. У такій каструлі температура буде поширюватися більш рівномірно, що забезпечить однаковий ступінь готовності страв. У цьому випадку значно знижується і ризик того, що страва пригорить.
- Дно каструлі має бути багатошаровим, що складається з металів з різним коефіцієнтом теплопровідності: алюмінію, бронзи, міді. Така конструкція дозволить уникнути деформацій при сильному нагріванні. Крім того, теплоємність такої каструлі значно вище і приготована в ній їжа буде довше залишатися гарячою.
- Перевірте, щоб дно каструлі було ідеально плоским. У тому випадку, якщо готувати ви будете на електричній плиті, така поверхня дна забезпечить більшу площу зіткнення з конфоркою плити, забезпечить рівномірний прогрів і скоротить час приготування.
- Краще, якщо зсередини дно каструлі буде рифленим, це підвищує її антипригарні властивості і дозволяє обсмажувати в ній продукти без використання масла або жиру, що дуже важливо для приготування дієтичних страв.
- Перевірте, щоб у ручках каструлі обов’язково були вставки з латуні. Важливий не стільки матеріал ручок, вони можуть бути зроблені і з нержавіючої сталі, і з жароміцного пластику, але латунні вставки забезпечать довговічність виробу.
- Огляньте кришку каструлі, вона не повинна бути деформована. Перевірте, щоб вона щільно закривала каструлю. Краще, якщо кришка буде скляній, це полегшить процес приготування і дозволить його контролювати.