Обробною дошкою кожна господиня користується щодня. На ній ріжеться хліб, шинкують овочі, обробляється м’ясо. Щоб вибрати обробну дошку, яка буде зручною і гігієнічною, потрібно звертати увагу на матеріал, розмір і форму.
Інструкція
- Вибираючи обробну дошку, перш за все, зверніть увагу на матеріал, з якого вона виготовлена. Саме від нього залежать гігієнічні характеристики виробу. В даний час обробні дошки виготовляють найчастіше з дерева, пластику або скла. Дерево — це натуральний і екологічно чистий матеріал. Однак дерев’яні обробні дошки, як правило, з часом псуються під впливом вологи. Вони розсихаються, деформуються, на них з’являються шорсткості, залишаються сліди від ножів. Якщо не мити дерев’яні обробні дошки дуже ретельно, в щілинах можуть залишатися частинки продуктів. Дерево також добре вбирає запахи.
Пластикові обробні дошки відійшли від дерев’яних дощок не дуже далеко. Вибравши зроблену з цього матеріалу, ви не отримаєте сильних деформацій, ваша дошка не зіпсується під впливом води. Однак сліди від ножів, а також шорсткості з часом з’являються практично на всіх пластикових дошках. Крім того, пластик може з часом змінити колір, потемніти.
Зараз модно купувати скляні обробні дошки, які, як правило, мають привабливий зовнішній вигляд. У скляних обробних дощок найкращі гігієнічні характеристики. Крім того, вони найбільш довговічні. На скляних дошках не залишається слідів від ножа, вони гладкі, не деформуються з часом, не псуються під впливом вологи, їх легко мити. - Вибираючи форму обробної дошки, враховуйте, що дошку квадратної або прямокутної форми, що має спеціальну ручку або «петельку», зручно буде повісити на гачок. Такий спосіб зберігання не потребує багато місця (незалежно від розмірів обробної дошки). Круглі обробні дошки рідше мають подібні пристосування для того, щоб вішати їх на стіну. Обробні дошки можуть бути забезпечені спеціальними мініатюрними ніжками з прогумованого матеріалу. Такі ніжки забезпечують їм краще зчеплення з поверхнею столу, виключаючи ковзання дошки по поверхні.
- Вибираючи обробну дошку, враховуйте, що дошки великого розміру важко буде мити в невеликих раковинах. А на маленьких неможливо обробляти велику кількість продуктів або великі продукти, що доставляє деякі незручності. Доцільно купити дві-три дошки різного розміру. Для повсякденних потреб зручно використовувати обробну дошку невеликого розміру, тому що її легше мити. Для обробки великих продуктів придбайте виріб великого розміру.
Зверніть увагу
Враховуйте, що обробні дошки з рифленою поверхнею, яка призначена для того, щоб продукти не ковзали, складно мити. Крім того, така поверхня дошки, як правило, не виконує свою функцію. На дошках з рифленою поверхнею продукти ковзають нітрохи не гірше, ніж на гладких обробних дошках.
Корисні поради
Вибирайте обробні дошки з невеликими поглибленнями по краях. Це дозволить уникнути стікання води і соку з оброблюваних продуктів.