У цій статті не вказуються моделі і компанії виробники, чиї планшети ви можете придбати, вона містить інформацію, яка допоможе вибрати планшет відповідний саме вам. І так планшет — це пристрій, який ще називають дигитайзер, його можна використовувати як заміну мишки для комп’ютера. Але порівнювати його з мишкою, то ж, що порівняти парашут з космічним кораблем.
Інструкція
Графічний планшет, це потужний інструмент, що використовується людьми, чия робота пов’язана з графічними редакторами, будь то художник, фотограф, дизайнер, або архітектор. Працює він аналогічно тачподу, але на відміну від нього, по планшету можна малювати спеціальною ручкою. Можливість проводити за допомогою дигитайзера складні операції, найпростіші з яких, наприклад, обведення контурів знятого об’єкту, з прикладеною до планшета фотографії, впливає на вартість планшета. Планшет реагує на силу натискання ручкою, може збільшити розмір кисті в графічному редакторі, такому як Photoshop. Інженер, працюючи над кресленнями, може використовувати спеціально обладнаний, для цих цілей, планшет. Не варто говорити про те, як з такими операціями може впоратися навіть найдорожча мишка.
Звичайно, всіх складних, специфічних операцій не виконаєш, водячи вказівним пальцем по планшету, для цих цілей існують спеціальні пір’я, чутливі та нечутливі, провідні та безпровідні, спеціалізовані та загального призначення.
Найпростіший варіант, це провідні пір’я, вони прості в застосуванні і багатофункціональні, є кілька кнопок на корпусі, але такі пір’я не чутливі до тиску. Бездротові пір’я функциональней, чутливі до тиску, і забезпечені гумкою на другому кінці, якою можна стерти непотрібні лінії, в кресленні наприклад. Існують ще кисті художні, повністю імітують лінії, намальовані звичайною кистю, а так само інженерні миші, забезпечені всім, що потрібно для креслення складних схем. Все залежить від того для яких цілей вам потрібно вибрати планшет, так як його призначення може бути різним і відповідно можливості також різні.
Залежно від того, які завдання вирішують планшети, вони бувають любительські, напівпрофесійні і професійні. Відрізняються вони один від одного розміром робочої поверхні — від розміру килимка мишки (аматорські), до розмірів аркуша формату А3 (професійні), а так же дозволом. Природно, ціни на планшети, відповідають їхньому рівню, найдорожчий професійний планшет коштує дорожче самого сучасного комп’ютера.