Як вибрати плівку


 

Плівку для фотоапарата слід вибирати, спираючись на її характеристики і результат, який хоче отримати фотограф. Перш ніж купувати плівку, необхідно точно знати, що і як ви будете знімати, інакше ви ризикуєте розчаруватися в покупці.



Інструкція

  1. Для початку вивчіть кілька варіантів, тоді вам буде легше розібратися, що точно не підходить. Тільки методом проб і помилок можна зрозуміти, яка плівка буде відповідати вашому стилю зйомки і додасть родзинку фотографіям.
  2. Якщо ви — фотограф-любитель, краще не вибирати професійну плівку. Любительська варіант більш універсальний, з ним важко промахнутися і наробити серйозних помилок. Плівка «для всіх» має більшу фотошіротой і меншим дозволом.
  3. Плівки розрізняють за кількістю кадрів. Великою популярністю користуються касети на 36 кадрів. Але якщо мова йде про пару-трійку фотографій і про швидкість їх виконання, краще взяти більш коротку плівку — довжиною 12 або 24 кадру.
  4. Крім усього іншого, при виборі плівки слід враховувати, як вона буде проявлятися. Якщо в домашніх умовах, доцільно вибрати перевірене поєднання плівки і проявлення, яке дасть хороший результат на домашньому фотоувеличителе. У варіанті з лабораторією є ризик, що якість знімків буде кульгати.
  5. Якість плівки, а значить і кінцевий результат, залежить від її виробника. Основні відмінності плівки — в кольорі готового знімка. Так, наприклад, при зйомці на плівку Kodak кольори виходять яскравіше. Konica віддає синім, а Fuji — зеленим.
  6. Купуючи плівку, потрібно чітко уявляти, яким буде результат. Можливо, це буде відбиток або слайд, а може, кольорова або чорно-біла фотографія, великий знімок або аматорське фото в альбом. Варіантів безліч, і для кожного є свій тип фотоінструмента. Якщо ви хочете отримати звичайні фотографії, які не будуть призначені для широкого глядача, слід знімати на кольоровий негатив форматом 35 мм. Його використовують у більшості випадків, отримуючи чудові фото і не витрачаючи час на складні прийоми фотомистецтва. Для знімків великих розмірів слід вибирати формат плівки більше, ніж 35 мм, наприклад 60 мм.
  7. Ще одна характеристика фотоплівки — її чутливість, яка вимірюється в одиницях ISO. Любителям підійде чутливість в 100, 200 або 400 ISO. Чим вище ці одиниці, тим менше повинна бути витримка. Так, наприклад, якщо будете знімати в місцях, де не можна використовувати спалах, вибирайте плівку з найвищою одиницею ISO.

Зверніть увагу

Купуйте слайди з одним і тим же номером емульсії. Цей номер зображений на упаковці.