У продажу представлений великий вибір рушниць, розроблених відповідно до сучасними технологіями виробництва. Вони бувають гладкоствольною і нарізними. Є штуцери, гвинтівки та карабіни, з відкидними і неоткідивающіміся стволами і т.д.
Інструкція
- Огляньте рушницю. Попросіть у продавця інструкцію і поцікавтеся країною-виробником. Не завжди імпортний товар якісніше вітчизняного. Хороша зброя не може коштувати дешево.
- Зробіть кілька вскідок — рушниця має одноманітно лягає на плече, при цьому відбувається поєднання прицільної лінії та напрямки вашого погляду практично без коригування. Це дасть знати, чи відповідає рушницю вашій фігурі, як розташований центр тяжіння зброї. Ідеально, якщо під час вскидку рушниці воно не киває на стовбури і не задирає їх нагору.
- Підніміть рушницю і потримайте так протягом 10 хвилин. Добре, коли його вага дорівнює одній двадцять другий вашої маси тіла. Пам’ятайте, що полегшені моделі не розраховані на заряди, повні для даного калібру. Такий варіант можете купити, якщо полюєте з подружейной собакою, в іншому випадку він швидко зноситься і заподіє біль від жорстокої отдаичі.
- Зверніть увагу на стан внутрішньої і зовнішньої поверхні стовбура. Там не повинно бути вибоїн, тріщин, вихопити металу, роздутий, прогинів. З дуловою і казенної частини в ідеалі відсутні ушкодження, а зріз стовбура строго перпендикулярний осі каналу, інакше заряд буде відхилятися в бік скоса. Візьміть порожню гільзу без капсуля, вставте її в патронник — так ви перевірите правильність сверловки. Подивіться, видно чи тіньові кільця, розташовані в ряд по всій внутрішній частині стовбура. Правильне, суворо концентричне розташування на рівній відстані один від одного свідчить про відсутність викривлення стовбура.
- Купуєте рушницю, вживане? Вивчіть ступінь збереження внутрішньої поверхні ствола. Вийміть гільзу, поверніть стовбури по осі каналу і подивіться крізь них на світло. Якщо помітите, що дзеркало потьмяніло, з’явилася легка висипка, є маленькі каверночкі, не відмовляйтеся від покупки. У випадку, коли нутрощі іржаві або є сліди каверни, утримайтеся від придбання такого рушниці. Якщо стовбури зовні посивіли, а близько бойків видно прогари металу, при цьому внутрішня поверхня блищить, насторожитеся: стовбури, швидше за все, шустовани (знятий шар металу для знищення раковин).
- Перевірте якість пайки стовбурів. Підвісьте їх за передній подствольний гак на мотузочку і пару раз вдарте по планок. Про наявність дефектів свідчить деренчливий звук. Протріть мастило з подушок стовбурів і з’єднайте їх з ложею, не приєднуючи цівки. Упріть приклад в стегно і покачайте рушницю в поздовжньому напрямку. Ви повинні відчути навіть найменшу качку. Не купуйте таку рушницю.
- Зведіть курок, він повинен видавати різкий дзвінкий клацання. Поставте на бойок гільзу та спустіть курок — так ви перевірите достатню силу удару бойків. Гільза повинна підскочити не менше ніж на півметра.
- Прочитайте паспорт вироби і перевірте дію всіх механізмів. Рушниця має бути справним. На деревині ложі уживаного рушниці не допускаються відколи й тріщини і зазори — це шлях для бруду в механізми рушниці. Не поспішайте з покупкою рушниці, до нього треба звикнути, освоїти його. Подумайте, а потім йдіть і купуйте те, що вам до душі.