Як вибрати шкільну програму


 

Закінчення дошкільного періоду дитинства у дитини — це ще один привід для хвилювань батьків. Вчорашній малюк йде в школу, і в зв’язку з цим з’являється величезна кількість питань. У яку школу віддати, як зарахувати саме в цей клас, яку програму для навчання вибрати? .. Це 20 років тому всі вчилися за однією і тією ж схемою, підручниками, написаними одними і тими ж авторами. Сьогодні ситуація кардинально змінилася: школи пропонують на вибір кілька навчальних програм. І завдання батьків — правильно визначити, що саме підходить їхній дитині.



Інструкція

  1. Придивіться до своєї дитини. Щоб правильно вибрати для нього систему навчання, необхідно зрозуміти, до чого у нього є яскраво виражений інтерес. Якщо ви — прихильники традиційної системи освіти, то для вас на вибір є дві програми: «Школа 2000» і «Школа Росії». Звичайно ж, і їх торкнулися невеликі зміни. Але в цілому, ці програми — саме те, що вчили ще самі батьки.
  2. Метою цих програм є природна соціалізація дитини та виховання дітей справжніми патріотами своєї країни. За визнанням експертів, ці навчальні програми успішно працюють навіть в тому випадку, коли дитина ще не дуже добре підготовлений до школи. Пов’язано це з тим, що вони обидві припускають досить тривалі періоди адаптації на початку кожного з курсів.
  3. Серед плюсів цих програм ви зможете виділити те, що діти можуть навчитися системному і фундаментального підходу до навчання. Педагоги ж розвивають здібності малюків так, щоб вони вміли знайти вихід зі складних ситуацій, навчилися думати і приймати самостійні відповідальні рішення в тому чи іншому випадку. Важливе значення в цих програмах має і колективна робота, яка вчить дитину взаємодіяти з іншими людьми.
  4. Якщо ви — любитель інновацій і вважаєте, що краще вашої дитини нікого на світі немає, то вибір найкраще зупинити на освітній програмі Занкова. Направлена ​​вона на те, щоб дитина усвідомив себе як цінність. Підійде такий принцип навчання для дітей, які не вміють думати і працювати в колективі, так як програма більше націлена на персональну роботу з кожним учнем. І практично не розрахована на роботу з класом в цілому.
  5. Основне завдання даного способу навчання — розкрити у дитини її індивідуальність. Тому тут ви навряд чи зіткнетеся з принципом «підтягування» слабких учнів до сильних. За задумом автора діти самі зможуть розвинути всі свої таланти.
  6. Ще одна популярна програма серед сучасних школярів — це система навчання Ельконіна-Давидова. Працює за схемою «тихіше їдеш — далі будеш». Мета цієї програми — не навчити дитину просто заучувати певні шкільні постулати, які з часом забудуться, а показати, як потрібно шукати і аналізувати знання самостійно.
  7. Робота з цією програмою передбачає наявність самостійності у дитини. Розрахована вона на дітей молодшого віку у зв’язку з їх особливостями. Принцип навчання будується на тому, що у першокласників більше розвинене почуття допитливості, наявна любов до побудови причинно-наслідкових зв’язків, відсутня категоричність суджень. Це допомагає мозку дитини гнучкіше реагувати на навчання й ефективніше розвивати творчі здібності молодшого школяра.
  8. Програма «Гармонія» Истоминой передбачає комплексне всебічний розвиток дитини. Основною метою даного проекту є комфортне навчання школяра, яке допомагає учневі м’яко підготувати себе до сприйняття нової навчальної інформації. У завдання педагога, працюючого за даною програмою, входить обов’язкове встановлення гармонійних відносин з учнем — адже тільки так учитель зможе показати дитині, як потрібно діяти в тій чи іншій ситуації.
        
  9. Вивчіть всі пропоновані в школах програми і виберіть ту, яка вас влаштовує. Після чого можете сміливо записуватися в ту школу або в той клас, де педагог працює по вибраній вами системі.

Корисні поради

Пам’ятайте, що всі запропоновані програми схвалені Міністерством освіти РФ і пройшли необхідні перевірки. Основна мета їх — дати обов’язковий мінімум знань, додаючи авторську подачу матеріалу і організацію навчальної діяльності.