Сьогодні досить багато людей, у яких вже є фотоапарат, замислюються про покупку штатива. Він дозволяє нерухомо утримувати вашу фотокамеру. Вибираючи штатив, ви очікуєте, що він буде компактним, надійним, зручним, забезпечуватиме абсолютну нерухомість, а з’єднання його вузлів будуть жорсткими. Отже, для того щоб не помилитися при купівлі штатива, ви повинні знати наступний ряд характеристик.
Інструкція
-
Робоча висота. Це відстань від поверхні, на якій встановлено штатив, до площадки на якій закріплена фотокамера, при цьому центральна штанга повинна бути в стандартному положенні.
Кожен штатив має мінімальну і максимальну висоту. Необхідно, щоб видошукач, встановленої на штатив камери, був як мінімум на висоті очей фотографа. Але бажано, щоб максимальна висота штатива перевищувала зростання користувача, так як центральна штанга, висунута до максимуму, не сприяє до стійкості штатива.
-
Розмір штатива в складеному стані і його вага. Цей параметр повністю залежить від самого фотографа. Оптимальна висота штатива в складеному стані залежить від того, як ви будете його переносити (наприклад, в сумці з камерою, в кишені, в руках, в автомобілі). При виборі ваги штатива необхідно знайти найкращий компроміс, який забезпечить стійкість штатива і зручність транспортування. Робоче навантаження — це показник, який визначає максимальну вагу фотокамери, яка може бути встановлена на штатив. Якщо вага камери перевищує максимальне навантаження, то штатив може мимоволі скластися або взагалі зламатися. Робоче навантаження залежить від особливостей конструкції, матеріалів та якості виготовлення. Бажано, щоб зчленування і з’єднання штатива були виготовлені з композитних металів (наприклад, силуміну).
-
Аксесуари. Більшість штативів продаються вже в «готовому вигляді» — купуючи такий штатив, ви позбавляєте себе від необхідності вибору додаткових аксесуарів. Але більшість професійних фотографів воліють самостійно вибирати різні аксесуари для різних зйомок, це менш економічно, але зате дозволяє успішно вирішити будь-які творчі завдання.
Найбільш численна група аксесуарів — штативні головки. Існує кілька видів штативні головок: з двома або трьома осями обертання, кульові. Також існують фото-або відеоголоівки, який призначені для різних видів апаратури. Ще одну руппа представляють панорамні головки, які дозволяють повертати камеру на певний кут.
Великого поширення набули знімні площадки. Вони дозволяють фотографу знімати камеру разом з майданчиком. Якщо ви використовуєте кілька фотокамер, то встановивши на кожну по майданчику, ви можете змінити їх за лічені секунди.
Також не варто забувати про чохлі, він не тільки дозволить взяти ваш штатив в будь-яку подорож, але і захистить його від несприятливих впливів.