В даний час існує величезна кількість видів солі: біла, рожева, чорна, екстра, йодована, дієтична, морська, і т.д., кожна з яких має своє призначення. Тому необхідно знати, як її правильно вибирати.
Інструкція
- При купівлі солі зверніть увагу на розмір кристалів. Сіль сорту «Екстра» завжди має дрібний помел. Для інших же сортів номер помелу вказується спеціально. Сіль вищого або першого сорту має помел № 0, тобто 70% кристалів повинні бути розміром не більше 0,8 міліметрів, а 10% кристалів — не більше 1,2 міліметра. У солі помелу № 1: 85% кристалів повинні бути розміром не більше 1,2 міліметра, а 3% — не більше 2,5 міліметрів. У солі помелу № 2: 90% кристалів повинні бути розміром не більше 2,5 міліметрів, а 5% — не більше 4 міліметрів. У солі помелу № 3: 85% кристалів повинні бути розміром не більше 4 міліметрів, а 15% — більше 4 міліметрів. Сорт солі є її технічною характеристикою, що показує, наскільки ретельно і сильно вона очищена. Вважається, що чим крупніше сіль, тим вона корисніша.
- Подивіться тип виробництва солі:
- Кам’яна сіль містить високу кількість хлориду натрію (до 99%) і мінімальна кількість вологи;
- Виварювальна сіль також містить велику кількість хлориду натрію;
- Садочна сіль 94-98% хлориду натрію і інші іони, завдяки яким має інший смак;
- Самосадочной сіль містить мінімальну кількість хлориду натрію, тому більш корисна для здоров’я.
- Якщо ви воліє йодований продукт, то зверніть увагу, якою речовиною він збагачений — йодидом або йодатом калію. Краще, якщо другим, в цій формі йод більш стійкий. Крім того, термін зберігання корисних властивостей йоду становить не більше 2-х років. Це означає, що після закінчення цього терміну від солі можна позбутися.
- В даний час дуже популярною є досить дорога чорна сіль. Вона набагато корисніше білої і містить велику кількість йоду, калію, сірки, заліза та інших мікроелементів. Але в неї достатньо своєрідний присмак, який не всім подобається.