Ловля певних видів риб має свої особливості. Скажімо, яка техніка лову щуки? Існує безліч містичних історій, що оточують цього спритного хижака. Щоб розвіяти атмосферу містики, слід знати, що багато в чому успіх рибалки залежатиме від вибору відповідної снасті і майстерного поводження з нею. І тоді у видобутку просто не залишиться жодних шансів.
Інструкція
- Для початку прийміть як даність, що не існує одного єдиного і правильного в будь-якій ситуації набору снастей і приманок. Тільки після багатьох годин аналізу, підбору снастей і блешень ви визначите список того, що дійсно працює. Всякий раз вам доведеться коригувати набір інструментів і прийомів, доводячи його до оптимального стану, що забезпечує максимальну уловістость.
- Якщо ви вирішили підійти до лову щуки професійно, почніть з складання списку джерел та інформаційних ресурсів, де ви зможете почерпнути відомості зі спортивної риболовлі. Читайте журнали і каталоги, відвідуйте спеціалізовані форуми і сайти в інтернеті. Збирайте інформацію про способи лову, які опинилися найбільш ефективними, і про технічні пристосування, без яких полювання на щуку немислима.
- Підберіть основу для лову щуки — вудилище. Вони поділяються на три основні класи: легкі, середні і важкі. У більшості випадків при лові щуки знадобиться вудилище середнього класу. Важка снасть, як правило, використовується досвідченими професіоналами при лові великих екземплярів. Такі вудилища дуже дорогі і не завжди доступні для новачка.
- Вибираючи вудилище, пам’ятайте, що брати щуку з води ви будете правою рукою, тому вам знадобиться мультиплікаторних котушка під ліву руку. Найбільш зручні вудилища, оснащені так званої Курковою рукояткою. Така конструкція дає можливість закинути приманку далі і буде забезпечувати важіль при обертанні рукоятки котушки спінінга.
- Зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлена рукоять вудилища. Це може бути, приміром, мікропориста гума або пробка. Приміряйте до кількох варіантів і підберіть той, який краще лягає в руку. Найоптимальніший варіант при виборі комфортною для вас снасті — відправитися на реальну риболовлю з досвідченим майстром цієї справи і потренуватися в закиданні його снасті. В іншому випадку вам доведеться купувати весь великий список вудлищ, поки ви не зупинитеся на одному.
- При виборі котушки для снасті зупиніть свій вибір на пристрої з підшипниками з нержавіючої сталі — це дозволить використовувати важкі великі приманки.
- Як волосіні використовуйте плетений шнур або монолескі. Розривне навантаження шнура повинна бути не менше 13-15 кг. Звичайна монолескі повинна витримувати навантаження не менше 8 кг. Колір волосіні має при лові щуки менше значення, ніж така її властивість, як розтяжність. Купуючи волосінь, не полінуйтеся проконсультуватися з професіоналами або фахівцями магазину, щоб з’ясувати найбільш популярні види лісок для лову щуки.
- Неодмінно при лові щуки використовуйте поводок. Великий екземпляр риби легко може перекусити волосінь при виведенні. Повідець надійно страхує від такої неприємності. Якісний повідець повинен в мінімальному ступені впливати на гру приманки.
- Вибір підходящої приманки, її кольору і розміру цілком буде визначатися пробними занедбаністю. Спробуйте кілька варіантів, щоб знайти найбільш ефективний для даного водоймища. Пам’ятайте при цьому про одну особливість поведінки щуки — вона атакує лише ту приманку, яка за довжиною не перевищує половини довжини її тіла. Іншими словами, чим більше приманка, тим більшим буде улов. В якості універсальної приманки можна порекомендувати обертову блешню з хвостовим оперенням. Маючи приманки декількох розмірів і кольорів, ви розширите свої можливості при ловлі.