Як свідчить статистика, 50% дітей вступають до школи з діагнозом «порушення постави». Поки хребет формується, це можна виправити. Дитина велику частину дня проводить за уроками, сидячи на стільці. Необхідно правильно вибрати стілець для школяра.
Інструкція
- Вибираючи стілець, пам’ятайте, що дитина росте, і вам доведеться кілька разів за шкільні роки міняти висоту сидіння, щоб не порушити його поставу і не зіпсувати зір. Визначте для себе, який стілець ви купите: офісний, з регульованою висотою і нахилом спинки, залежно від росту дитини, або звичайний, на який доведеться підкладати тверду подушечку і підставляти під ноги лавку.
- Прямо в магазині визначте необхідну висоту. Для цього посадите школяра на стілець. Ступні ніг повинні рівно стояти на підлозі, спина щільно притискатися до спинки. Визначте кут, що утворився в результаті згинання ніг в колінах. Він повинен бути прямим. Тупий кут означає, що висота занадто велика, гострий — висота мала для дитини. Обов’язково перевірте, чи не впирається чи край сидіння в його підколінну чашечку.
- Щоб правильно вибрати стілець для школяра, перевірте, на яку вагу він розрахований. Збігається він з вагою вашої дитини.
- Уважно огляньте стілець: як оброблені його деталі, немає гострих кутів, наскільки якісно зроблена складання.
- Перевірте наявність сертифіката якості. Матеріали, з яких виготовлений стілець, повинні бути екологічно чистими і відповідати стандартам якості. Дитячі стільці виготовляються з ДСП, фанери і масиву дерева. ДСП — дешевий матеріал, він важкий і містить багато смол, погано переносить вологе прибирання, а це суттєвий недолік для дитячих меблів. Ідеальний матеріал для неї — натуральне дерево. Для обробки повинні застосовуватися лаки та фарби з натуральної сировини. Перевірте це при здійсненні покупки. І зробіть правильний вибір.
- Врахуйте той факт, що цю річ ви купуєте для дитини. Він повинен відчувати себе комфортно. Обов’язково дізнайтеся його думку з цього приводу, перш ніж вибрати модель.