Мисливські рушниці класифікуються за кількома критеріями: однозарядні і багатозарядні, одноствольні і багатостовбурні, що заряджаються з дула і з казни, з нерухомими, що відкидаються і поздовжньо-ковзаючими стволами. Так само відмінності є і по стовбурах: різні калібри, довжина і маса, їх канали бувають нарізними і гладкими. Рушниці бувають різної ваги, з різними типами затвора, запобіжників і т.д.
Інструкція
- Спочатку визначитеся, на кого ви будете полювати. Для полювання на гусака, наприклад, стане в нагоді рушницю з дуже купчастим боєм, в снаряді повинна бути велика кількість дробин. Це дозволяє вразити гусей з великої дистанції. Хоча новачкам з недостатньою стрілецької підготовкою і не рекомендується купувати занадто купчасто б’є рушниця.
- На гусячу полювання, як правило, вибирають рушницю 12 калібру. Для полювання на дрібного хутрового звіра зазвичай вибирають рушницю 28 або 32 калібру. Якщо ви виходите на лося або кабана — не обійтися без зброї максимальної потужності.
- Далі вирішите, коли (який час року) і на якій місцевості ви збираєтеся ходити на полювання. Якщо це буде гірська полювання — вибирайте нарізну рушницю, більш потужне далекобійність у нього вище, гірські тварини дуже обережні і близько до себе не підпускають. Правда є нюанс, законодавство не допускає придбання цієї зброї без п’ятирічного стажу володіння гладкоствольною, так що цей варіант не для початківця мисливця.
- На борову полювання на дрібного звіра беріть комбіноване двоствольну 20-28 калібру, а на великого — одноствольний самозарядний карабін 7 або 9 калібру. Якщо стоїте перед вибором карабін або гвинтівка, краще карабін, бо з ним легше продиратися через зарості. У степу буде краще використовувати комбіноване двоствольну рушницю. Не забудьте взято до уваги клімат, у спеку з важким рушницею багато не побігаєш.
- Відповісти однозначно на питання про вибір конструкції рушниці неможливо — існує маса нюансів і все дуже індивідуально. Двоствольні рушниці дуже популярні, помітно переважають саме двостволки. Але й тут є дрібниці: куркова двостволка невибаглива, недорога, проста, зате бескурковая зручніша і скорострільність.
- Автоматичні рушниці по скорострільності і потужності нікому не поступаються, але капризні в обслуговуванні (патрони, мастила тощо). З так званими «переломка» можна швидко проводити заміну патронів в патронниках, в сенсі на патрон з іншим зарядом. Хоча автоматичні і магазинні набагато легше перезаряджаються.
- Не рекомендується купувати одноствольна рушниця, особливо новачкам. А однозарядні одностволки взагалі не зручні — ви має в розпорядженні тільки один постріл, а якщо щось зламалося, але взагалі залишаєтеся беззбройні.
- При покупці уважно огляньте рушницю, стволи, їх внутрішню і зовнішню поверхні. Перевірте його на прикладистость — багато раз вскіньте його на плече, щоразу прицільна лінія повинна поєднуватися з напрямом погляду. Заодно і перевірите, наскільки воно відповідає вашій фігурі і наскільки вам підходить вага рушниці. Ви не повинні відчувати втому після 20 підкидань, інакше доведеться вибрати рушницю легше. Вважається, що для здорового чоловіка підходить рушницю вагою в 1 / 22 його ваги.
- Вивчіть паспорт рушниці і перевірте всі механізми. Ні в якому разі не поспішайте при купівлі рушниці. Рушниця потрібно намагатися міняти якомога рідше. До нього треба звикнути, полюбити його, доглядати за ним, тоді воно прослужить вам багато років.