Ось і закінчилося тепле літо, на порозі зима, будинки стає холодно. Ми з нетерпінням чекаємо початку опалювального сезону. І ось, нарешті, довгоочікуваний день настав. Ви радісно поспішайте додому після роботи, передчуваючи теплий, приємний вечір. Але вдома, як і раніше прохолода і вогкість. Батареї гарячі внизу, а у верхній частині абсолютно холодні. Причиною всьому — повітря в системі опалення.
Інструкція
- Ще на етапі монтажу системи опалення потрібно передбачити будівництво теплотраси, установку приладів, розташування запірних пристроїв так, щоб при проходженні по них теплоносія (води тощо) не було перешкоди для руху повітря, який виділяється при нагріванні води. Крім цього, необхідно встановити пристрій для збору і видалення повітря із системи.
Таким простим приладом в системі опалення без примусової циркуляції є розширювальний бак, який виконує функцію повітрозбірника. Він представляє з себе ємність будь-якої форми (циліндричної або прямокутної), яка зварена з заліза і встановлюється над верхньою точкою опалювальної системи. У нижній частині розширювальний бак, через штуцери, підключається до системи теплопостачання. Зверху монтується воздухоотводящій трубопровід з краном для видалення повітря. - При влаштуванні опалення з насосною циркуляцією і нижнім розведенням, коли існує кілька стояків, влаштовується повітряна лінія і на збірному трубопроводі цієї лінії монтується звичайний повітрозбірник з ручним або автоматичним краном для випуску повітря.
- При влаштуванні опалення з примусовою циркуляцією і верхнім розведенням, збірники повітря встановлюються на найбільш віддалені стояки і також обладнуються кранами для видалення повітря.
- Для видалення повітря з приладів опалення системи з нижнім розведенням встановлюються крани Маєвського. Для спуску повітря викручуємо запірний гвинт крана і залишаємо його так до того моменту, поки через нього піде вода без бульбашок повітря. Після чого кран закриваємо.
Якщо ж, з якоїсь причини, прилади для виходу повітря у вашій опалювальній системі не встановлені, допущені помилки при монтажі, єдиний вихід — це звернутися до фахівців. Інакше тепла вам не бачити!