Процес утворення в черевній області та органах малого таза спайок (сполучнотканинних тяжів) називається спайкової хворобою. Механізм їх утворення запускають інфекційно-запальні захворювання органів малого таза, травматичні ушкодження та оперативні втручання. У ряді випадків утворення спайок набуває прогресуючий перебіг з невстановленими причинами. Спайки утворюються при переході запального процесу в хронічний, а період загоєння розтягується за часом.
Інструкція
- Діагностика спайкової хвороби проводиться методом ультразвукового дослідження, магнітно-резонансної томографії, діагностичної лапароскопії.
- Лікування захворювання залежить від ступеня його тяжкості. Може бути як хірургічним, так і консервативним. Часто потрібне поєднання обох методів.
- При хронічному спаечном захворюванні застосовують виключно консервативне лікування. Після з’ясування причин розвитку проводять терапію, спрямовану на ліквідацію основного захворювання. Призначають антибактеріальні і протизапальні препарати. Можливе застосування гормонального лікування, десенсибілізуючої та симптоматичної терапії.
- Для розсмоктування невеликих спайок застосовують ферментотерапію — фібринолітичні препарати, які здатні розчиняти фібрин («Лонгідаза», «Хімотрипсин», «Трипсин»).
- За відсутності проявів гострої інфекції застосовують фізіотерапію — зовнішню магнітно-лазерну терапію, внутрішню лазерну.
- При низькій ефективності вищезгаданого лікування і при подальшому поширенні спайкового процесу застосовують лікувально-діагностичну лапароскопію. Хірург, як правило, діагностує спаечную хвороба безпосередньо на операційному столі і проводить розтин і видалення спайок. Можливі три способи лапароскопії: лазеротерапія (розсічення спайок лазером), аквадіссекція (розсічення спайок водою під тиском), електрохірургія (розсічення спайок електроножем). Вибір методу лікування визначається лікарем під час лапароскопії в залежності від поширеності і розташування спайок.
- При спайкової хвороби також застосовується лікування методами народної медицини. При одиничних спайках рекомендуються такі лікарські трави, як звіробій, борова матка, родіола четирехлепестним.
Зверніть увагу
Спаечная хвороба — вельми грізне захворювання. У несприятливих випадках і при відсутності грамотного лікування можливі такі ускладнення, як кишкова непрохідність, безпліддя, позаматкова вагітність і ін
Корисні поради
Для якнайшвидшого одужання після лікування спайкової хвороби рекомендуються фізіотерапевтичні процедури, фізичний спокій до півроку, раціональна дієта, що виключає підвищене газоутворення.
Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.