Багато людей мають літературним талантом. Хтось пише вірші, хтось прозу. У тому випадку, якщо посидючості та працьовитості вистачило на те, щоб написати роман, у автора може з’явитися бажання його видати.
Інструкція
- Якщо ви заможна людина, то можете просто заплатити видавництву, і воно видасть ваш безсмертний працю потрібні вам тиражем. У більшості випадків автори обмежують такий тираж приблизно сотнею примірників — цього достатньо, щоб подарувати книги родичам і друзям.
- Ще один варіант познайомити людей зі своїм твором — опублікувати його в інтернеті. Існує безліч відповідних майданчиків, наприклад, ця: http://samlib.ru/. Якщо ваш роман зацікавить читачів, є шанс, правда дуже невеликий, що його помітять у якому-небудь видавництві і запропонують опублікувати.
- Самий правильний шлях полягає в тому, щоб запропонувати роман якомусь видавництву. Наприклад, «ЕКСМО», «Альфа-Книга», «АСТ». Зайдіть на сайти цих видавництв і уважно вивчіть рекомендації для авторів. Перш за все вас повинен цікавити контактну електронну адресу, на яку ви перешлете текст роману і правила оформлення рукопису. Останнє дуже важливо: якщо ваш текст не відповідає стандарту, його не стануть розглядати.
- Стандартні вимоги зазвичай такі: ваш роман повинен мати обсяг від 10 до 20 авторських аркушів, бути набраний у редакторі Microsoft Word шрифтом Times New Roman розміром 12 пунктів на аркуші формату А4. Переноси не використовуються. Заголовки, назви розділів пишуться не по центру, а зліва. Текст пересилається в стислому вигляді в форматі *. doc.
- Перед тим як відправити текст, перечитайте його мінімум два рази, інакше ви не зможете виловити помилки, друкарські помилки, стилістичні та логічні ляпи. У листі до видавництва відправте два прикріплених файлу: одним буде текст роману, другим — його синопсис (короткий виклад суті сюжету). Синопсис пишеться на 1-2 сторінках. У самому листі дуже коротко напишіть про себе. Якщо були опубліковані раніше твори, нехай навіть в газетах і журналах, вкажіть це. Залиште контактний телефон.
- Врахуйте, що пропонувати одночасно текст декільком видавництвам не можна — це вважається поганим тоном. Тому, відправивши текст, приготуйтеся до досить довгого очікування. Якщо ваше «дітище» візьмуть, вам повідомлять про це на ваш електронний ящик, з якого було надіслано лист до видавництва, або подзвонять по зазначеному телефону. Якщо не візьмуть, найімовірніше, не повідомлять нічого.
- Щоб марно не чекати, приблизно через три місяці очікування відправте у видавництво лист і поцікавтеся, розглянуто ваш роман рецензентом. Якщо скажуть, що рукопис не прийняли, не впадайте у відчай — у новачків це трапляється часто-густо. Просто відправте текст в інше видавництво і знову чекайте. У тому випадку, якщо рукопис все ще не розглянута, знову чекайте, приблизно раз на місяць справляючись у видавництві про хід розгляду. Приготуйтеся до того, що ваш текст можуть розглядати півроку і більше.
- Якщо ваш рукопис взяли, вас очікує підписання договору. Швидше за все, вам надішлють електронною поштою текст договору, вам треба буде роздрукувати його у двох примірниках і надіслати звичайною поштою у видавництво. Один примірник вам потім перешлють на ваш домашню адресу. Як тільки видавництво отримає від вас підписаний договір, розпочнеться робота з редагування тексту. Редактор буде переглядати ваш текст і висилати вам глави роману для ознайомлення з правками. У більшості випадків такі правки цілком коректні і доречні, часом ви можете з деякими з них не погодитися — якщо правка редактора не відповідає авторському розумінню тексту. У кожному разі, спілкуйтеся з редактором доброзичливо і з повагою. У цьому випадку ваша спільна робота буде йти швидко і злагоджено.
- Після закінчення роботи з редактором вам залишиться запастися терпінням і чекати виходу книги. Зазвичай на це йде приблизно півроку. Ваш перший гонорар навряд чи буде більшим — виходьте з розрахунку приблизно 5 рублів за один екземпляр. Тобто при тиражі 10 тисяч примірників ваш гонорар складе 50 тисяч рублів. Зазвичай він переводиться на банківський рахунок автора протягом декількох місяців після виходу книги.