Як видавати свою газету

Як видавати свою газету

Для багатьох видання власної газети здається якщо не фантастичною, то, принаймні, важкоздійснюваним завданням. Але якщо зібратися з силами і фінансами і запустити це механізм одного разу, підтримувати його роботу буде набагато легше, ніж на старті.

Вам знадобиться

Час, гроші, організаторські здібності

Інструкція

  1. Досліджуйте ринок засобів масової інформації у вашому місті. Бажано знайти порожню нішу і зайняти її. Якщо вільних місць під сонцем не залишилося, як можна детальніше проаналізуйте ситуацію в тому сегменті ринку, який ви збираєтеся підкоряти. Визначте своїх головних конкурентів, їх сильні і слабкі сторони. Подумайте, як і за рахунок яких ресурсів ви зможете їх перевершити.
  2. Складіть бізнес-план газети. Сформулюйте мету, яку ви хочете досягти, ставши засновником, видавцем або головним редактором. Пропишіть функції вашого видання — рекламна, культурно-просвітницька, ідеологічна і т.д. Звичайно, тільки однієї з них в чистому вигляді буде недостатньо, але визначити відсоткове співвідношення всіх функцій у газеті просто необхідно.
  3. В цей же час необхідно провести дослідження потреб аудиторії, на яку розраховано ваше видання. Це дозволить зрозуміти, чи буде газета цікава читачеві чи залишиться непоміченою.
  4. Розробіть структуру газети, при якій реалізація всіх задуманих функцій буде можлива: продумайте систему розділів і рубрик, жанри для кожної з рубрик. Визначтеся, яким повинен бути рівень компетентності авторів, які будуть у вас працювати.
  5. Вивчіть фінансові умови існування видання — розпишіть окремо всі статті витрат і доходів. Вирахуйте розмір витрат на запуск проекту (в тому числі, витрати на реєстрацію і маркетингову кампанію для виходу на ринок), на обладнання приміщення редакції, друк тиражу, зарплату співробітників і т.д.
  6. За допомогою фахівців розробіть маркетингову стратегію виходу на ринок.
  7. Зареєструйте газету як засіб масової інформації. Інформацію про порядок реєстрації та необхідних документах ви можете знайти на сайті Роскомнадзора.
  8. Коли обладнана редакція і найняті працівники, приступайте до планування роботи. Складіть довгостроковий план (наприклад, на півроку) і стратегію на найближчий час. Розподіліть рубрики і теми між журналістами, визначте технологію роботи над ними — пошук джерел інформації, обсяг кожної публікації в номері, якість ілюстрацій і т.д.