Як віддерти шпалери з стін


 

Роблячи ремонт, господарі квартири незмінно стикаються з проблемою очищення стін від старого покриття. Найчастіше прибирати доводиться шпалери, які аж ніяк не завжди знімаються легко і швидко.



Інструкція

  1. Найменше проблем доставляють двошарові бамбукові шпалери — просто видаліть їх верхню частину, і залишиться тільки тонка паперова основа. Зняти її неважко, але можна і залишити на стіні, наклеївши зверху інші шпалери.
         


  2. Куди більше праці доводиться вкладати при видаленні паперових. Досвідчені ремонтники радять спочатку гарненько намочити їх теплою водою за допомогою ганчірки, губки або розпилювача (не забудьте при цьому відключити розетки і вимикачі) і залишити в спокої хвилин на 15-20, а потім знімати. За цей час папір набубнявіє, клей розчиниться, і шпалери почнуть самі відшаровуватися від стін.
  3. Щоб полегшити доступ вологи, поверхня шпалер можна надрізати або подряпати ножем, шпателем, а також використовувати для цього валик з цвяхами або шпалерний тигр. І тільки потім їх змочувати. До речі, найбільш ефективний в даному випадку шпалерний тигр, за допомогою якого можна без великих труднощів процарапать будь-яку площу і не залишити при цьому на стіні ушкоджень. Ще один спосіб збільшення «доступності» старих шпалер — пропарити їх праскою через мокру ганчірку.
  4. А ось для зняття занадто «закріпилися» на стінці шпалер (як правило, їх намазували клеєм ПВА або столярним клеєм) вам доведеться докласти максимум зусиль. Такі матеріали не взяти ні наждачним папером (забивається практично відразу), ні змочуванням водою, ні пропарюванням (клей стане тільки міцнішою). Вибір невеликий: нудно зіскоблювати і зіскоблювати, згадуючи недобрим словом авторів минулого ремонту. Можна, звичайно, скористатися дрилем або болгаркою з невеликою насадкою, але тоді доведеться стіну заново грунтувати і шпаклювати. А якщо шпалери закріплені клеєм ПВА та ще на гипсокартоне, то відривати їх вам доведеться разом з картоном.
        
  5. І на закінчення про факти, на які слід звернути особливу увагу. Знімаючи старі шпалери, не змочуйте відразу велику площу, адже поки ви дійдете до краю, він уже встигне висохнути. А також не перестарайтеся з кількістю води — зайва волога може завдати шкоди не тільки шпаклівці або штукатурці під шпалерами (і роботи стане набагато більше), а й сусідам знизу.