Час прив’язаних до валянків полозів, гордо іменувалися ковзанами, давно минув. Нові технології активно використовуються у всіх видах спорту. Удосконалюється не лише майстерність спортсменів, але і їх спорядження. Зокрема, завдяки такій технології, як термоформовки, значно скоротився час, необхідний спортсмену на обкатку нових ковзанів.
Вам знадобиться
- Ковзани з технологій термоформовки;
- Конвекцією піч або фен з можливістю підтримки температури на рівні 80-90 градусів Цельсія;
- Послуги майстра по термоформовки.
Інструкція
- Перш за все, слід відзначити, що далеко не всі сучасні моделі ковзанів можна піддавати термоформування. Уважно ознайомтеся з рекомендаціями виробника. Якщо ви не знайшли відповідну позначку на коробці (наприклад, Heat Moldable Fit System), можна звернутися на сайт виробника. Краще не покладатися на думку продавців у магазині чи мами Оленки з сусіднього під’їзду.
- Термоформовки не допоможе збільшити або зменшити простір усередині черевика. Вона здатна його лише змінити. Наприклад, черевик тисне на виступаючу кісточку на ступні, після того як ковзани «погреют», можливо, почуття незручності зникне. Черевик підлаштується саме під вашу ногу з урахуванням особливостей її форми.
- Більшість виробників ковзанів сходиться в думці, що навіть при дотриманні всіх умов правильної термоформовки, дана процедура може здійснюватися не більше 5 разів. Інакше черевик втратить необхідну жорсткість, а це загрожує серйозними травмами на льоду.
- Термоформування черевик ковзанів являє собою нетривалий (3-5 хвилин) рівномірне прогрівання в спеціальній конвекційній печі при постійній температурі 80-90 градусів Цельсія. Деякі майстри для нагріву використовують промислові фени. За цей час внутрішній шар черевика, що складається зі спеціального гелю, розм’якшується. У міру остигання він знову стає досить твердим, щоб зберегти задану форму.
- Після того як майстер нагрів черевики в спеціальній печі або феном, обережно одягніть їх на ноги і зашнуруйте, як зазвичай робите для тренування на льоду. Будьте обережні — гачки для фіксації шнурків можуть бути дуже гарячими. Щоб уникнути опіку, також не рекомендується одягати розігріті ковзани на голі ноги. Сядьте і почекайте, поки ковзани не охолонуть і приймуть форму ваших ніг. Деякі майстри рекомендують у цей час стояти на ковзанах. Дуже важливо не ворушити ногою в той час, поки гель остигає. Інакше термоформовки може виявитися невдалою, ви не отримаєте очікуваного результату.
- В принципі, якщо у вас є технічна можливість витримати всі умови по нагріванню черевик, ви можете спробувати зробити термоформовки самостійно. Але все ж краще звернутися до професіоналів, тому що при нерівномірному нагріванні або надмірно високій температурі черевик може побут зіпсований. А цей випадок не може бути визнаний гарантійним.