М’ясо кроликів є корисним дієтичним і навіть лікувальним продуктом. Страви з нього необхідні післяопераційним хворим, так як засвоюється це м’ясо на 96%, а свинина або яловичина — лише на 60%. Готується воно легко і просто. Щоб м’ясо кролика було більш ніжним і смачним, кролика потрібно відгодувати, дати зав’язати жирок.
Інструкція
- Процес відгодівлі кроликів ділиться на три періоди: підготовчий, основний, заключний. У дорослих тварин тривалість першого періоду п’ять днів, другого — вісім днів, а третього — сім-вісім днів. Для молодих кроликів всі періоди збільшуються до десяти днів.
- При підготовчому періоді корм можна не міняти, залиште ті продукти, якими кролики харчуються звичайно. Просто збільште дозу приблизно на 50%, а взимку вдвічі скоротіть кількості сіна і будь-якого іншого грубого корму. Ідеальними продуктами для першого періоду є комбікорми, кукурудза, овес, твердий пшеничний хліб, бобові, трави. Восени і взимку годуєте кроликів морквою, висівками, капустою, якісним сіном.
- Другий період є основним, саме за цей час кролики повинні знайти ідеальну м’ясну кондицію. Годуйте тварин вареним і ретельно промитим картоплею, змішаним з комбікормом і пшеничними висівками, зернами кукурудзи, ячменем, вівсом, пшеницею, горохом, насінням льону, зеленню. Не давайте кроликам коренеплоди, сіна повинно бути дуже мало. Можете поїти вихованців знятим або цілісним молоком.
- У третій період необхідно закріпити результати. Годуйте кроликів найрізноманітнішої їжею, виключіть сіно, його можна давати тільки при розладах шлунково-кишкового тракту тварин. Слід включити в раціон ароматні трави: цикорій, кріп, кмин і багато інших. Найкращими продуктами для цього періоду є суміші комбікорми, зерна, пшеничних висівок і вареної картоплі, молочні продукти, гілки хвойних дерев.
- Під час всього процесу відгодівлі давайте кроликам по два-три грами кухонної солі в день. Годуйте тварин по три-чотири рази на добу, не скупіться на їжу. У довговухих вихованців завжди повинен бути доступ до свіжої води. Тримайте кроликів в індивідуальних клітках і затемните приміщення, ці тварини більше їдять в нічний час доби. Забій проведіть після линьки.