Якщо квартира перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, щоб виділити частку, необхідно спочатку її визначити. Це процес досить складний і містить певні «підводні камені». Спробуємо їх уникнути.
Інструкція
- Для складання та укладення угоди про визначення часток всім власникам квартири необхідно звернутися до нотаріуса. Нотаріус складе і оформить необхідний договір — за умови згоди всіх власників. Якщо хтось із власників квартири не згоден з певною часткою йому або не хоче визначати частки в принципі, то доведеться звертатися до суду.
- Відповідно до чинного законодавства визначаються частки повинні бути рівними. Наприклад, якщо в квартирі проживає 4 людини, то частка кожного буде становити 1 / 4 квартири. Оскільки власність на квартиру залишається спільною, то поділу особових рахунків не відбувається.
- Визначені в квартирі частки можна виділити, що означає визнання їх як приватної власності конкретної особи. Варто пам’ятати, що виділити можна ізольоване приміщення, приміром, кімнату. Існує й інша проблема — законодавство вимагає, щоб виділене приміщення мало свій вхід. Іншими словами, виділити кімнату в квартирі на п’ятому поверсі не представляється можливим.
- Таким чином, виділення частки в квартирі — процедура вкрай скрутна. Вона більше застосовна до одноповерховим сільських осель. Проживають в квартирах вигідніше через суд визначити право користування квартирою або продати свою частку (наприклад, при конфліктних відносинах з сусідами по квартирі). При визначенні права користування квартирою через суд важливо, щоб кімнати в квартирі були окремими, а не суміжними, оскільки таке визначення передбачає встановлення порядку, згідно з яким один власник матиме право користуватися кімнатою № 1, а інший — кімнатою № 2.