Як виділити кімнату з частки

Як виділити кімнату з частки

Приватизація нерухомості породила в Росії безліч проблем, з якими громадяни стикаються щодня. Так, наприклад, що ж робити в тому випадку, якщо виділити кімнату з належної вам частки не представляється можливим, оскільки частка, якою ви володієте, може бути визначена як незначна?

Інструкція

  1. Виділити кімнату для проживання, якщо її площа перевищує розмір належної вам частки, як радять юристи, найкраще полюбовно, за угодою сторін. Якщо ж угода неможлива, звертайтеся до суду за місцем проживання для призначення порядку користування квартирою. Варто зазначити, що в суді можна встановити не тільки порядок користування частками в квартирі. Такий позов може бути задоволений, і якщо частка одного з власників, менша, ніж житлова площа самої маленької кімнати, може бути виділена в натуральному еквіваленті.
  2. Тому якщо вас не влаштовує призначений судом порядок користування квартирою, зверніться із позовною заявою про встановлення вартості вашої частки в грошовому та іншому вираженні (наприклад, ви можете обміняти свою частку на автомобіль йди дачу).
  3. І в тому, і в іншому випадку вам знадобиться представити визначений пакет документів, а саме:

    - Все свідоцтва на право власності (з зазначенням часток);

    - Виписка з ЕГРП;

    - Кадастровий паспорт на квартиру;

    - План квартири;

    - Характеристика житлового приміщення (Форма № 7);

    - Довідка про реєстрацію (Форма № 9);

    - Завірені копії договорів та свідоцтв, що можуть бути підставою для права на власність.

    Крім цього, якщо ви подаєте позовну заяву в суд на визначення вартості частки, ви можете подати відповідні документи з БТІ, а також висновок незалежного експерта про її оціночної вартості.
  4. Якщо ж ви хочете, щоб ваша частка дорівнювала кімнаті в квартирі, вам доведеться також подавати позовну заяву в суд для визначення її вартості, а після — заяву про відчуження відсотків від частки іншого власника (навіть якщо він згоден) з тим, щоб частка і кімната були рівнозначні.
  5. Сума грошової компенсації, а також строки її виплати встановлюються судом.