Як відкликати працівника з відпустки

Як відкликати працівника з відпустки

Іноді в організації трапляються ситуації, коли просто необхідно присутність працівника. Але якщо він перебуває у відпустці? Що тоді робити? Згідно з Трудовим кодексом можна оформити відкликання працівника з покладеного відпочинку.

Інструкція

  1. Щоб викликати працівника необхідна її згода. Примусовий виклик неправомірне. Керівник підприємства повинен оформити службову записку, де вказуються причини відкликання. Складання цього документа не обов’язково, але щоб уникнути проблем з податковими органами, краще її скласти. Текст цього документа приблизно такий: «У зв’язку з (вказати причину) просимо вас перервати ваш щорічну відпустку з (період). У разі вашої згоди на даний відгук, невикористана частина відпустки буде надана вам у зручний для вас період ».
  2. Після цього співробітник за бажанням може написати заяву про згоду. Текст його приблизно такий: «З відкликанням з щорічної оплачуваної відпустки на умовах надання невикористаної частини відпустки згоден».
  3. На підставі перелічених вище документів керівник організації становить наказ, який має включати інформацію про причину відкликання, а також підтверджувати можливість працівника використовувати залишилися дні відпустки у зручний час. Наказ підписується керівником і відкликаним з відпустки співробітником.
  4. Обов’язково і внесення інформації про відкликання в особову картку працівника, де в розділі 8 необхідно вказати період відпустки, тип і кількість календарних днів.
  5. Потім бухгалтер організації повинен внести зміни в графік відпусток (форма Т-7), а також на підставі наказу виконати перерахунок. Сплачені суми раніше за відпустку мають бути повернені працівником до каси підприємства. Залік цих сум на користь заробітної плати неправомірне, оскільки ТК РФ це не передбачено. З дня виходу співробітника на роботу повинна нараховуватися заробітна плата.

Зверніть увагу

Згідно ТК РФ ст.125 гл.19, відкликання з відпустки заборонено робити по відношенню до вагітних, особам, які не досягли повноліття, а також інші працівники, які зайняті на роботах з небезпечними чи шкідливими умовами.