Як відкликати заяву з суду


 

На підставі 39 статті Цивільного процесуального Кодексу Російської Федерації позивач має право відкликати свою позовну заяву з суду. Зробити це можна як у письмовій, так і в усній формі.



Інструкція

  1. Свою відмову від позову ви можете висловити усно в залі засідання суду в процесі слухання. В цьому випадку секретар зробить необхідну відмітку в протоколі засідання, в якому вам потім необхідно буде розписатися.
  2. Але більш грамотно відкликати позов у ​​письмовій формі. Для цього вам необхідно написати листа до суду, в якому розглядається ваша справа. Суворої форми написання такої заяви не існує, але деяких рамок все-таки варто дотримуватися.
  3. Напишіть найменування суду, до якого буде направлено вашу заяву, а також вкажіть адресу місця знаходження цього закладу. Найкраще вказати прізвище, ім’я, по батькові судді, який займається розглядом вашої справи. Напишіть також і свої дані разом з адресою і контактною інформацією. Уточніть з якого саме приводу був направлений позов до суду з вашого боку.
  4. Нижче напишіть найменування документа і викладіть своє прохання. Бажано аргументувати зміна свого рішення щодо продовження розгляду справи. Причини можуть бути різні. Наприклад, ви можете укласти мирову угоду з відповідачем або з’ясувати, що він просто не винен і у вас немає до нього жодних претензій. Цілком можливо, що ви в принципі передумали продовжувати з’ясування відносин в залі суду, домагаючись справедливості. Звичайно, формулювання причин відкликання вашого позову повинна бути лаконічною і суворою. Не буде зайвим, якщо ви підкріпіть свої аргументи посиланнями на статті законодавства.
  5. У тому випадку, якщо відгук позову здійснюється на підставі пункту 6 статті 135 цивільного процесуального кодексу Російської Федерації, ви має право повторно подати в суд позовну заяву до цього ж відповідача з тими ж самими вимогами.
  6. Врахуйте, що якщо ваша заява на відгук позову буде порушенням прав третіх осіб, суд не задовольнить ваше прохання.