На багатьох сучасних комп’ютерах немає можливості відкрити дискету. Це пов’язано з тим, що дискети — застарілий носій інформації, і ними в наш час практично мало хто користується.
Інструкція
- Для відкриття дискети, необхідно, щоб в системній блоці було спеціальне отвір, в який вставляють дискету. На дискеті намальована стрілка, яка вказує, якою стороною її потрібно вставляти. При цьому процесі повинен відбутися клацання, що означає, що носій вставлений до кінця.
- Зайдіть в «Мій комп’ютер», що знаходиться зазвичай на робочому столі або в меню «Пуск». Двічі клацніть по значку «Диск 3,5» (А) і вміст дискети стане доступним.
Якщо комп’ютер не має слота для дискет, то скористайтеся знімним пристроєм, можна купити в магазині (але вони рідкісні) або замовити у всесвітній мережі. - Але буває так, що дискета не відкривається, а лише з’являється повідомлення про те, що вона не відформатована. Якщо відхилити пропозицію відформатувати її, то дискета не відкриється, а якщо погодитися, то дискета втратить всі дані. Що ж робити? Відформатуйте дискету. Після цього вона буде відкриватися, але даних на ній не буде. Насправді дані, які пропали в процесі форматування, можна відновити за допомогою спеціальної програми для відновлення даних.
- Прикладом такої програми є EasyRecovery Professional (Ontrack Data Recovery Inc.). Встановіть EasyRecovery Professional на комп’ютер і запустіть. Далі проблем з відновленням не повинно виникнути — все гранично зрозуміло, просто дотримуйтесь інструкцій програми.
- Покрокове відновлення виглядає наступним чином:
«Відновлення даних» (в меню головного вікна програми) — сканування системи і попередження про те, що відновлювані дані потрібно копіювати на інший диск.
Натисніть ОК — у вікні виберіть Floppy Disk A — FAT 12 і Далі — вибрати файли для відновлення. - Виберіть місце, в яке дані будуть скопійовані.
От і все. Головне не забувати, що перед тим, як записати інформацію на дискету, краще відформатувати її для профілактики.