Основне призначення компонента ОС Windows з назвою «Диспетчер завдань» — відображати списки запущених в даний час програм, процесів і служб. Ці списки дають можливість примусово закривати програми та окремі процеси. Є в ньому і можливість запускати нові додатки. Крім цього, в диспетчері завдань можна бачити ступінь завантаження процесора, час роботи комп’ютера і керувати вимиканням, перезавантаженням і т.д.
Інструкція
- Використовуйте поєднання гарячих клавіш ctrl + alt + delete для запуску диспетчера задач. Кнопок ctrl і alt на стандартній клавіатурі зазвичай по дві — не має значення, яке поєднання цих чотирьох клавіш ви будете використовувати. Це ж відноситься і до клавіші delete — можна використовувати і її дублікат, поєднаний з символом точки на додатковому (цифровий) клавіатурі між клавішами Enter і «Нуль». Якщо ця комбінація чомусь не працює — спробуйте поєднання ctrl + shift + esc.
- Клацніть правою кнопкою миші вільне від значків відкритих додатків простір на панелі завдань (це смужка уздовж нижнього краю вікна, на якій розміщена кнопка «Пуск», годинник і т.д.). У результаті з’явиться контекстне меню, в якому буде присутній і пункт «Диспетчер завдань» — виберіть його.
- Скористайтеся стандартним діалогом запуску програм в якості альтернативного способу виклику диспетчера задач. Для цього відкрийте головне меню на кнопці «Пуск» і виберіть у ньому пункт «Виконати». Якщо у вашій версії операційної системи цього пункту там немає, то використовуйте клавіші win + r. У вікні діалогу введіть taskmgr і клацніть по кнопці «OK» або натисніть клавішу Enter — це призведе до запуску диспетчера задач.
- Після того, як цей компонент ОС відкритий, ви можете згорнути його вікно на панель задач. В області сповіщень (в «треї») при цьому залишиться значок індикатора завантаження процесора комп’ютера. Для того, щоб знову розгорнути вікно диспетчера, можна двічі клацнути по цьому індикатору лівою кнопкою миші, а клацання правою кнопкою відкриває контекстне меню, в якому є команда на закриття цього компонента ОС.