З кожним роком зростає попит на птицю. Але кількість ферм в Росії невелика, тому продукцію завозять в основному з Німеччини, Франції та інших країн. Фермерське справа досить прибуткова, але воно, як і будь-яку справу, вимагає початковий капітал. В середньому, щоб створити свою ферму вам буде потрібно близько 5-7 тис. доларів. Якщо ж ви зважилися стати фермером, уважно прочитайте нашу покрокову інструкцію — вона допоможе вам у вирішенні багатьох питань.
Інструкція
- Вирішіть питання із землею. Ферму краще розмістити подалі від міста і від інших фермерських угідь. Визначтеся, як ви плануєте вирощувати птицю: на випасі або на комбікормі. У першому випадку вам знадобиться велика площа землі, ніж у другому.
- Порахуйте, скільки голів ви готові вирощувати. Щоб виправдати витрати, які пішли на створення ферми, вам необхідно вирощувати 500-800 голів. Для догляду за такий фермою потрібно як мінімум 3 людини. Якщо ферма сімейна, грамотно розподіліть обов’язки.
- Подбайте про місце, в якому будуть жити птиці. Це не потребує великих витрат. Стежте, щоб приміщення було не продувається. Для молодняку потрібно побудувати приміщення, яке б добре прогрівалося.
- Визначитися, яку саме птицю ви будете вирощувати: гусей, качок, індиків або перепілок. Від цього буде залежати і корм, який вам знадобиться. Гусей влітку і восени можна тримати на паші. Качки всеїдні. Але для розведення качок, необхідно, щоб на вашій фермі був водойму. Якщо ви вирішили тримати перепілок, то знайте, годувати цю птицю потрібно 2-3 рази на добу. У годівницю можуть піти і деякі відходи з кухні: пшениця, кукурудза, сир.
- Подбайте про годівницях, з яких будуть їсти птиці. Годівниць має бути стільки, щоб кожен птах змогла є звідти одночасно з усіма.
- Порахуйте дохід, який ви будете мати з ферми. Адже продавати можна не тільки м’ясо, а й пух, пір’я і послід. Середній гусак важить 4-7 кг, продати ви його зможете за 600-1200 руб. Пуха з гуся вийде близько 600 р., кг. пуху коштує близько 40 доларів. Один кг. посліду в день може в рік дати трохи більше 1000 руб. з кожного гусака. Порахуйте так самі яйця, які будуть приносити птиці. Одна качка може відкласти до 130 яєць на рік. Перепелиці ж можуть знести 250-320 яєць за рік.