Зареєструватися в якості індивідуального підприємця вправі будь-який росіянин, крім представників ряду сфер діяльності, або іноземець, що має дозвіл на тривале перебування в країні. Для цього потрібно подати в податкову пакет необхідних документів.
Вам знадобиться
- Паспорт;
- Свідоцтво про присвоєння ІПН;
- Заява про реєстрацію ИП;
- Послуги нотаріуса;
- Квитанція про оплату держмита.
Інструкція
- Якщо ви не знаєте інспекцію, в яку повинні звертатися, уточніть це питання в своїй районній інспекції, регіональному УФНС або на сайті ФНС Росії за допомогою сервісу з пошуку ИФНС. При наявності у вашому регіоні окремої реєструючої інспекції треба звертатися до неї. В іншому випадку — в ИФНС, обслуговуючу ваш адреса реєстрації за місцем проживання.
- У багатьох регіонах паперовий бланк заяви про реєстрацію ИП можна взяти в податковій. Але не у всіх. До того ж скачана в інтернеті електронна форма заяви зручна тим, що її можна заповнити на комп’ютері і роздрукувати.
- Заповнюйте лише ті графи, які мають відношення до вас. Нічого не пишіть в розділах, призначених для нотаріуса та співробітника податкової.
Коди КВЕД підбирайте за актуальним довідником, який можна без зусиль знайти в інтернеті. Якщо відведеного для них місця мало, скопіюйте порожню сторінку, призначену для кодів, і вставте в документ потрібну кількість разів.
Першим пишіть основний вид діяльності. Решта — в довільному порядку. Якщо немає коду, точно описує вашу діяльність, беріть найбільш близький за змістом. - Не поспішайте розписуватися під заповненою заявою. Зробіть це в присутності нотаріуса, який повинен запевнити вашу підпис.
- Скріпіть між собою листи заяви. На обороті в місці їх з’єднання наклейте папір із зазначенням їх кількості, датою і вашим підписом.
- Сплатіть держмито через Ощадбанк. Квитанцію з реквізитами ви можете взяти в податковій інспекції (тільки майте на увазі, що потрібні реквізити саме реєструючої інспекції, якщо цим питанням відає не ваша територіальна), знайти цю інформацію на сайті регіонального УФНС або скористатися сервісом формування платіжних доручень (у ньому можна згенерувати і квитанцію для внесення готівки, вибравши потрібну опцію) на сайті ФНС Росії.
- Віддайте готовий пакет документів до податкової інспекції і через п’ять робочих днів прийдіть туди за свідоцтвом про державну реєстрацію ІП та випискою з Єдиного державного реєстру індивідуальних підприємців (ЕГРІП).