Як відкрити кафе чи ресторан

Як відкрити кафе чи ресторан

Щоб відкрити кафе чи ресторан, одного бізнес-плану недостатньо. Потрібна концепція, інакше кажучи — бізнес-задум майбутнього закладу, його основна ідея, «фішка». Перед тим, як відкрити кафе чи ресторан, обов’язково проведіть маркетингове дослідження. Особливо зверніть увагу на конкурентне оточення і клієнтські потоки.

Вам знадобиться

комп’ютер, телефон, персонал

Інструкція

  1. Визначтеся з форматом підприємства харчування. Вирішіть, що це буде — ресторан з традиційним обслуговуванням, бістро з лінією роздачі, кафе-кондитерська або що-небудь інше. На вибір формату більшою мірою впливає близькість місць концентрації цільової аудиторії. Наприклад, у великого вузу має сенс відкрити кав’ярню або кафе-їдальню, у парку розваг — ресторан для сімейних відвідувань. На фуд-кортах торгово-розважальних комплексів краще відкрити невелике кафе, що пропонує страви, найбільш популярні у потенційної цільової групи.
  2. Розробіть бізнес-план. Не варто думати, ніби цей документ потрібен лише для залучення позикових коштів. Вам як підприємцю буде набагато легше орієнтуватися у справі за наявності чітко окреслених орієнтирів. Обов’язково прорахуйте майбутні постійні та змінні витрати. До перших належать, наприклад, орендна плата, оплата праці найманих працівників, податки. До других — вартість продуктів харчування, алкогольних напоїв, витрати на просування і ін
  3. Складіть концепцію майбутнього закладу. Відкриваючи кафе або ресторан, треба чітко уявляти, чим він буде відрізнятися від сонму закладів, що вже працюють в вашому місті. Також концепція є технічним завданням для працівників, яких ви залучите на стадії запуску проекту — менеджера, дизайнера, шеф-кухаря. Тому в концепції повинні бути відображені особливості зовнішнього і внутрішнього оформлення кафе чи ресторану, пріоритетні страви, якими збираєтеся годувати гостей, специфіка сервісу, рекрутингової та маркетингової політики.
  4. Найміть основних працівників, про яких було написано вище. Ви можете шукати претендентів самі, а можете звернутися в консалтингову компанію, яка надає відповідні послуги. У будь-якому випадку, головне, щоб у претендентів на вакансії був позитивний і підтверджується досвід відкриття кафе та ресторанів схожого формату. Не полінуйтеся зателефонувати на колишні місця роботи, а також відвідати заклади, відкриті претендентами.
  5. Приступайте до оформлення підприємства харчування тільки коли і бізнес-план, і концепція готові, тобто не викликають питань. Тільки тоді кафе або ресторан, що відкривається вами, вийде саме таким, яким ви його задумали, і не розчарує.

Зверніть увагу

Відкриття підприємства харчування поза зоною концентрації цільової аудиторії збільшує ризик недоотримання частини прибутку.