Іноді виникає необхідність перенести файли з телефону на комп’ютер або навпаки, а відповідного кабелю або Bluetooth-брелока під рукою немає. Якщо телефон має знімну карту пам’яті, на допомогу прийде спеціальний пристрій — картрідер.
Інструкція
- Перш, ніж приймати рішення про купівлю картрідера, подивіться, не вбудований він у ваш комп’ютер. Найчастіше вбудованими приладами забезпечуються ноутбуки, але сьогодні їх нерідко встановлюють і в настільні комп’ютери. Якщо у вашій машині картрідер вже є, купувати нічого не буде потрібно, і приступати до роботи з інформацією, що зберігається на карті, можна вже зараз.
- При покупці картрідера звертайте увагу на ряд аспектів. Багатоформатний апарати можуть працювати з картами різних типів, але досить громіздкі. До того ж, вони вимагають використання шнура, який хоча і входить в комплект приладу, але може загубитися так само, як і шнур телефону. Його має сенс купувати в тому випадку, якщо у вас є кілька карт різних типів. Обов’язково переконайтеся, що він підтримує їх усі.
Одноформатні Картрідери дуже малогабаритні — вони лише ненабагато більше флешки. Пріобтерать такий прилад слід того типу, який відповідає вигляду вашої карти пам’яті.
Вбудовувані Картрідери — завжди багатоформатний. Встановлюються вони всередину комп’ютера у відсік, призначений для дисковода. Гідність такого приладу полягає в тому, що він не може загубитися, а недолік полягає у неможливості носити його з собою і використовувати на іншому комп’ютері. - Якщо картрідер призначений для карт типу SD і не має окремих слотів для носіїв Mini SD і Micro SD, в нього можна все одно встановити таку карту. Досить скористатися перехідником, який зазвичай входить в її комплект. Окремо вони не продаються, тому якщо перехідник втрачений, доведеться або шукати його на аукціоні, або придбати ще одну карту невеликого обсягу.
- Підключивши картрідер до комп’ютера, закрийте на телефоні всі програми і витягніть з нього карту (при необхідності, здійсните описану в його інструкції процедуру безпечного вилучення картки), після чого помістіть в перехідник (якщо це потрібно), а потім — у відповідний слот картрідера.
Якщо на карті або перехіднику є перемикач захисту від запису, щоб розблокувати його перед установкою в картрідер. - В операційній системі Linux виконаєте операцію монтування карти пам’яті наступною командою:
mount-t vfat / dev/sda1 / mnt/sda1
Після цього зміст карти виявиться в папці / mnt/sda1.
В операційній системі Windows карта виявиться підключеної автоматично. Зайдіть в розділ «Мій комп’ютер», серед значків в ньому знайдіть свою карту і відкрийте її. - Скопіюйте необхідні файли з носія в комп’ютер або в зворотному напрямку. Дізнатися про те, які дані на карті зберігаються в яких папках, можна за їх назвами, або керуючись інструкцією до телефону
- Закінчивши обмін файлами з картою, від’єднайте її. Закрийте всі програми, які до неї зверталися, а потім в операційній системі Linux виконайте наступну команду:
umount / mnt/sda1
У Windows здійсните безпечне вилучення карти тим же способом, яким ви зазвичай здійснюєте безпечне вилучення флешки.
Після того, як обмін даними з картою припиниться (світлодіод в картрідер перестане блимати), спочатку витягніть карту з приладу, і лише потім вимкніть його від комп’ютера. При необхідності вийміть носій з перехідника. При необхідності, увімкніть захист від запису. Потім помістіть карту назад у телефон.
Зверніть увагу
Ніколи не виймайте картку з картрідера і не відключайте його від комп’ютера до припинення мигання світлодіода.