Як відкрити ломбард в Україну

Як відкрити ломбард в Україну

Ломбардний бізнес в Україні досить добре розвинений, але відкрити нове підприємство і вижити на ринку буде дуже непросто. Причиною цьому є висока конкуренція з боку великих підприємств, підвищена увага держави до цієї сфери підприємництва та необхідність великого стартового капіталу. Що потрібно зробити, щоб відкрити ломбард?

Інструкція

  1. Не вкладайте у відкриття ломбарду свої останні кошти. Бізнес цей досить ризикований, тому є шанс залишитися ні з чим, та ще й опинитися в боргах. Підготуйтеся до роботи з величезною кількістю документів і до постійних контактів з різними перевіряючими органами.
  2. Знайдіть відповідне приміщення. Воно повинно мати площу не менше 60 квадратних метрів і бути розділене на декілька частин: у першому приймають клієнтів і роблять оцінку майна, що закладається, у другому зберігаються застави. Повинно бути приміщення для бухгалтера і касира, а також торговий зал, де продають речі, що залишилися невикуплені. Будівля має бути добре відремонтована і прекрасно оформлено, адже по ньому клієнти будуть судити про ваш добробут і надійності.
  3. Оформіть потрібні папери. Це дуже довга процедура, але основні документи — це дозвіл на торгівлю ювелірними виробами, видачу кредитів, сертифікати про те, що всі ваші співробітники пройшли необхідне навчання. Також вам знадобиться зареєструвати ТОВ, стати на облік до податкового органу і в організацію по боротьбі з відмиванням грошей. Це лише невелика частина бюрократичних процедур, тому наберіться терпіння.
  4. Обладнайте помешкання всім необхідним. Вам знадобляться ваги для ювелірних виробів, вітрина, касовий апарат, комп’ютер з ліцензійним програмним забезпеченням для ломбардну діяльність. Також обов’язковий великий і надійний сейф для зберігання закладів. Не ризикуйте своєю фірмою і здоров’ям працівників, встановіть сигналізацію і найміть охорону.
  5. Підберіть персонал. Вам потрібно буде знайти бухгалтера, касира і товарознавця-оцінювача. Саме від оцінювача залежить процвітання ломбарду, тому підберіть професіонала. Також потрібен буде адміністратор, але його функції ви можете виконувати і самі.
  6. Визначте процентні ставки, і можна відкривати ломбард. Якщо підприємство втримається на плаву, всі витрати на його організацію окупляться за один-два роки.