Як відкрити магазин брендового одягу

Як відкрити магазин брендового одягу

Конкуренція на ринку одягу величезна. Здавалося б: всі ніші вже давно зайняті. Тим не менше, кожен день відкриваються нові магазини. Щоб не прогоріти в цій нелегкій справі, потрібно не просто пропонувати покупцеві конкурентоспроможні ціни, але і виділятися серед інших магазинів.

Вам знадобиться

- Бюджет, достатній для організації власного бізнесу
- Чіткий бізнес-план
- Фахівець з брендінгу і рекламі

Інструкція

  1. Відкрити свій магазин брендового одягу без істотних капіталовкладень неможливо. Адже за бренд, як відомо, треба платити. Виходячи з ваших матеріальних можливостей, потрібно скласти чіткий бізнес план, де повинні бути відображені витрати на відкриття магазину, можливі прибутки і прогнозована окупність вашого бізнесу.

    Основні пункти витрат:

    - Оренда приміщення під магазин;

    - Ремонт, дизайн і оформлення магазину;

    - Якщо необхідно то оренда приміщення під склад;

    - Закупівля партії одягу;

    - Заробітна плата працівникам магазина;

    - Реклама магазину;

    - Державна реєстрація підприємства.
  2. Наступним кроком буде перехід від планів до дії: пошуку відповідного приміщення, його ремонту та обладнання під потреби магазину. Також співвідносите коректно цінову категорію брендового одягу з розмахом самого магазину і його майбутнім місцем розташування: одяг дорогих марок за відповідними цінами складно буде продати в маленькому магазинчику, розташованому в спальному районі. Для вас місце розташування буде грати вирішальну роль, краще за все знайти приміщення в центральному районі, недалеко від інших магазинів такий же ціновій категорії. Важливо, щоб до магазину було легко під’їхати на автомобілі, недалеко повинна бути парковка, тому що ваші потенційні клієнти — люди забезпечені, швидше за все мають свій автомобіль.
  3. Ремонт і дизайн магазина, якісно оформлена вітрина — ваша візитна картка. У більшості випадків, покупці вирішують зайти їм чи ні в певний магазин саме по вітрині.

    Паралельно ведіть пошук постачальника одягу, не забувайте і про те, що постачальник повинен надати вам всі необхідні документи та сертифікати відповідності. Звичайно, оптові закупівлі обійдуться дешевше, ніж купівля у різних постачальників невеликими партіями.
  4. Поки робота над відкриттям магазину кипить, потрібно офіційно зареєструвати ваш бізнес, для цього потрібно правильно вибрати вид діяльності: ІП або ТОВ. Перший варіант для початку буде вигідніше і простіше:

    - Можна перейти на спрощену систему оподаткування;

    - Менше вимог до бухгалтерської звітності;

    - Ви не будете майном за свою діяльність.

    А от коли бізнес почне набирати обертів, можна буде перейти на інший вид діяльності. Існує багато організацій, які не тільки все вам докладно пояснять, але за певну плату допоможуть оформити всі потрібні документи.
  5. Далі варто задуматися про рекламу. Магазину знадобляться акції і розпродажі, а можливо і слоган або навіть бренд, залежно від масштабу магазину і бюджетних можливостей. Ви повинні чітко розуміти, хто ваші потенційні клієнти, і в залежності від віку, інтересів вибрати найбільш підходящий канал розповсюдження реклами:

    - Телереклама;

    - Радіореклама;

    - Реклама в інтернет;

    - Друкована реклама;

    - Реклама на транспорті.
  6. Останнім штрихом перед відкриттям магазину буде пошук співробітників, бажано з солідним досвідом роботи. Знадобляться як мінімум один касир, один продавець-консультант, і швидше за все бухгалтер. Оклад співробітникам краще всього встановлювати як мінімальний фіксований + відсоток від продажів. Таким чином, ваші співробітники будуть особисто зацікавлені в успіху магазину. Покупці дорогою брендового одягу — люди з підвищеними запитами, звиклі до хорошого сервісу, досвідченому персоналу.

Зверніть увагу

Будьте готові до того, що ваш бізнес нескоро почне приносити реальний прибуток. Швидше за все перші прибутки ви будете також вкладати у подальший розвиток магазину.

Корисні поради

Варто подумати над системою заохочення постійних клієнтів. Адже клієнта недостатньо лише заманити одноденною акцією, його потрібно утримати. Лояльні клієнти послужать вам основним джерелом прибутку, а також «сарафанне радіо».