Для здійснення законної діяльності ТОВ необхідно відкрити розрахунковий рахунок відразу після постановки на облік в податковому органі. З усією серйозністю потрібно підійти до вибору банку, підготовки пакету документів, а також складання договору з банком.
Вам знадобиться
- Консультант з банківських послуг
- Повний пакет необхідних документів
- Грошові кошти для оплати вартості послуг банку
Інструкція
- Розрахунковий рахунок — це банківський рахунок для юридичної особи (у даному випадку для ТОВ), основні функції якого — це зберігання грошових коштів та безготівковий розрахунок з іншими юридичними та фізичними особами. При відкритті йому присвоюється свій унікальний номер, який має бути відображений у всіх відповідних документах.
- Для фінансової діяльності ТОВ розрахунковий рахунок має велике значення:
- Значно спрощує процес розрахунків з постачальниками і замовниками;
- Забезпечує безпеку зберігання і пересування грошових коштів;
- Згідно закону, розрахунковий рахунок відноситься до «депозитами до запитання».
Відповідно до правил банку, в кінці звітного періоду на залишок грошових коштів повинен нараховуватися певний відсоток. - Для того, щоб відкрити рахунок, необхідно подати в банк такі документи:
- Заява на відкриття розрахункового рахунку (бланк заяви видає сам банк);
- Установчі документи та свідоцтво про державну реєстрацію ТОВ (копії статуту організації та установчого договору, свідоцтва про реєстрацію та інформаційної виписки з ЕГРЮЛ, свідоцтво про постановку на облік в інспекції ФНС Російської Федерації);
- Зразки підписів директора і головного бухгалтера;
- Документи про призначення на посаду директора та головного бухгалтера;
- Відбиток печатки.
Усі копії документів мають бути нотаріально засвідчені. У майбутньому банк буде виконувати платіжні доручення тільки при наявності наданих підписів і печатки, відбиток якої був наданий. - При подачі повного пакету документів в банк, між банком і ТОВ укладається договір на обслуговування розрахункового рахунку, де повинні бути обов’язково вказані унікальний номер рахунку, дата укладення договору та набрання ним чинності, а також детально описані умови надання банківських послуг та їх вартість.
- Вибір банку для відкриття розрахункового рахунку — дуже відповідальна справа, до нього треба підійти з усією серйозністю. Головні пункти при виборі банку, на які потрібно звернути увагу:
- Місце розташування головного офісу та відділень банку, віддаленість від вашого офісу. Адже надалі бухгалтерії доведеться відвозити туди документи та платіжні доручення;
- Вартість банківських послуг (щомісячне обслуговування рахунку, комісії за проведення платежів і за зняття грошових коштів, інкасаторські обслуговування);
- Рейтинг банку і його репутація.
Необхідно порівняти вищезгадані показники в декількох банків, порадитися із знаючими людьми і почитати відгуки про роботу банків. Лише все як слід зваживши слід приймати рішення та укладати договір.
Зверніть увагу
Можливість віддаленої роботи з банком (по системі «банк-клієнт» і навпаки) дуже спростить вашу фінансову діяльність, а в разі необхідності термінових грошових переказів буде просто незамінна.
Корисні поради
Перед підписанням договору з банком краще показати його юристу, на випадок якщо ви втратили або не помітили щось важливе.