Ідея відкрити спеціалізований магазин, в якому буде продаватися обмежений асортимент товарів, хороша тим, що для її реалізації, як правило, не потрібно просторих приміщень. Це означає, що вартість оренди не буде дуже великою. У той же час вузька спеціалізація не передбачає вузькості вибору. Нехай це буде товар одного найменування, але він може бути представлений ширше, ніж у звичайному магазині.
Інструкція
- Виберіть напрямок, яким ви хочете займатися. Проведіть маркетингове дослідження, визначтеся з урахуванням того місця, де буде розташований магазин. Можливості тут найрізноманітніші — від елітного алкоголю, парфумерії, натуральної косметики і штор до чаю-кави та овочів-фруктів.
- Зареєструйте підприємство. У більшості випадків вам досить буде оформити себе як приватного підприємця без утворення юридичної особи. У тому випадку, коли в магазині будуть продаватися продукти, вам потрібно оформити дозвіл від СЕС, а також служби пожежної безпеки, державної торгової інспекції. Укладіть договір на обслуговування касових машин, іншого торгового обладнання, яке буде встановлено в магазині. На все це може піти до 2-3 місяців.
- Візьміть в оренду або викупити приміщення, яке за своїм розташуванням зможе забезпечити вам необхідний купівельний попит. Врахуйте, що в ньому повинні бути підсобні приміщення, склад, санвузол. Зробіть приміщення магазину приємним для покупців, продумайте його оформлення з урахуванням специфіки товару. Тут дрібниць не буває, а в невеликих приміщеннях забезпечити затишок буде нескладно.
- Організуйте поставку товару. Не варто розпорошуватися на співпрацю з великою кількістю постачальників. Вузька спеціалізація магазина тим і хороша, що можна обмежитися двома-трьома надійними постачальниками якісного товару. Ви можете деякий час співпрацювати і з великою кількістю постачальників, але через деякий час зупиніться на тих, у кому впевнені.
- Формуйте асортимент з урахуванням переваг покупців. Відстежуйте товари, які користуються найбільшим попитом, забезпечте їх постійну наявність у продажу. У той же час в спеціалізованому магазині має сенс влаштовувати презентації нових видів товару і знайомити з ними своїх покупців. Не варто займати полиці і простір магазина сторонніми товарами, у нього має бути своє «обличчя».
- Доброзичливий і кваліфікований персонал може робити істотний вплив на виручку в спеціалізованому магазині. Наберіть тих, хто любить і хоче працювати, проведіть навчання. Продавці повинні досконально знати весь товар і вміти представити покупцеві весь асортимент, розповісти про якості і відмінностях кожного представленого найменування.