Ситуація, коли є бажання почати бізнес, але при цьому немає початкового капіталу, знайома багатьом починаючим підприємцям. Як показує практика, ця ідея цілком здійсненна. Хоча на початковому етапі накладні витрати на транспорт, зв’язок, інтернет і т.д. все одно доведеться оплачувати, але ця сума зазвичай не перевищує 1000 доларів.
Інструкція
- На що в більшості випадків витрачається початковий капітал? На оренду офісного або торгового приміщення, зарплату персоналу, купівлю товару та обладнання і на рекламу. Якщо у вас немає початкового капіталу або спонсора, готового вкласти в ваш бізнес гроші, від усього перерахованого на початковому етапі потрібно відмовитися.
- Почніть бізнес, працюючи вдома. Якщо знадобиться зустрітися з клієнтами, можна приїхати до них або домовитися про зустріч в кафе. Якщо у вас є можливість повністю відмовитися від використання найманих працівників і робити все самому, відмовтеся. Якщо ж такої можливості поки що немає, то наймайте персонал на неповний робочий день, за сумісництвом або з гнучким графіком. Домовтеся про оплату за фактом виконання роботи.
- Кращий варіант відкрити свою справу без початкового капіталу — надання послуг. Оскільки в такому випадку не будуть потрібні кошти на закупівлю, транспортування і зберігання товару. Якщо ж ви хотіли б зайнятися торгівлею, спробуйте для початку закуповувати товар малим оптом.
- Використовуйте найменш затратні способи залучення клієнтів (краще безкоштовні). Продумайте способи пошуку і залучення клієнтів (реклама, PR, пряма пропозиція, особисті рекомендації і т.д.). Виберіть з цих способів один або декілька, які вимагатимуть найменших витрат.
- Одна з найпоширеніших ідей бізнесу без початкового капіталу — консультування. Для консультації грошей взагалі не потрібно (якщо не рахувати витрати на рекламу, але можна обійтися розміщенням оголошень про ваші послуги в інтернеті). Ви продаєте свої знання і досвід. Складність полягає лише в тому, щоб вміти переконати в цьому потенційних клієнтів. Їх пошук набагато спроститься, якщо у вас вже існують зв’язки у сфері, в якій ви хотіли б надавати послуги консультації.
- Також ви можете надавати освітні послуги, відкривши курси з навчання вокалу, риторики, масажу, малювання. Варіантів маса. Для цього потрібно знайти одного або декількох досвідченого педагогів, приміщення в оренду на пару вечорів в тиждень і клієнтів, яких у цьому бізнесі знайти набагато легше, ніж у консультаційному. Або, якщо у вас є відповідні знання і досвід, можна займатися репетиторством в індивідуальному порядку.
- Інший варіант — логістика. Пропонуйте організацію доставки товару клієнтів товару за потрібною напрямку. Для надання цієї послуги вам знадобиться не капітал, а комунікабельність, вміння вести ділові переговори і домовлятися з різними транспортними компаніями. Непоганий дохід може принести і інтернет-магазин, якщо продавати вдало обраний і користується попитом товар. Витрати на відкриття інтернет-магазину не особливо великі, можна вкластися і в $ 100.
- Інтернет — чудовий стартовий майданчик для відкриття своєї справи. Можна створити власний сайт і заробляти на ньому гроші. При цьому ви можете платити лише за користування інтернетом. Але в такому випадку вам доведеться серйозно попрацювати над сайтом і витратити на це весь свій вільний час. Ви створюєте сайт, розташовуєте його на безкоштовному хостингу, розкручуєте, визначаєтеся з видом заробітку в інтернеті. Наприклад, можна розмістити на ньому корисну інформацію та рекламу.
- Також ви можете надавати послуги як фрілансера. Самі затребувані послуги — переклади, web-дизайн, копірайтинг, програмування і т.д. Якщо у вас інша спеціалізація, можна піти і навчитися всього, чого завгодно. Якщо немає грошей на навчання, потрібно розраховувати на те, що ви вмієте або чого можете навчитися безкоштовно. В інтернеті існує великий вибір можливостей для самостійного навчання, є можливість читати і викачувати цілі курси у відео-або текстовому форматі.
- Власний бізнес без початкового капіталу може стати відмінним стартом в бізнесі. Не ризикуючи значними грошовими коштами, ви отримуєте досвід самостійної організації бізнесу і навики його ведення. При правильному підході ваша справа принесе хороший дохід, і це вже залежить тільки від вас.