Стрункими рядами шеренги солдатів вводяться в бій. Дим, гар, хлопки пострілів і крики поранених … Для того щоб взяти участь в такому бою, не потрібно вирушати до військкомату, досить змайструвати роту олов’яних солдатиків. Щоб відтворити на письмовому столі епізод із цього історичного бою, від вас буде потрібно трохи терпіння і вмілі руки.
Вам знадобиться
- Плита;
- Ківш;
- Олово;
- Герметик для виготовлення форми;
- Кусачки;
- Напилок;
- Паяльник;
- Скальпель;
- Акрилові фарби;
- Пензлик.
Інструкція
- Підготуйте виливницю для лиття солдатиків. Класичною вважається розбірна, складається з двох гіпсових або силіконових частин. У самому простому випадку форму можна видавити в землі, але зручніше використовувати спеціальний силіконовий герметик. У такій матриці можна зробити кілька десятків виливків. Перевага форми з герметика в тому, що вона дозволяє відливати зворотні кути без пошкодження виливниці. Оскільки особливо складні фігури можуть складатися з декількох деталей (руки, голова, обладунки, зброю і так далі), може знадобитися декілька форм.
- Виготовте майстер-модель. Використовуйте для цього епоксидну смолу або пластмасу. Передбачте в моделі ливникові канали, виконайте їх з дроту і прикріпіть до ноги фігурки. Якщо майбутня скульптура має істотні розміри, спочатку виготовте для неї дротяний каркас, на нього пошарово нанесіть матеріал. Зрозуміло, якість мініатюри багато в чому буде залежати від ваших художніх навичок.
- У виливницю укладіть майстер-модель майбутнього виробу і залийте рідким герметиком на кілька годин. У підсумку виходить пружна форма вже для багаторазового використання, дуже точно повторює контури оригіналу.
- Залийте в матрицю заздалегідь розплавлене на плиті олово і дочекайтеся, поки метал застигне (час застигання залежить від розмірів скульптури). Потім розкрийте форму і дістаньте виливок. Ливарна частина роботи завершена.
- Відлиту фігурку обробіть кусачками, напилком і скальпелем. При необхідності використовуйте також паяльник. Будьте акуратні і терплячі, якість роботи залежить від вашого вміння довести виріб до досконалого вигляду. Особливу увагу приділіть дрібних деталей, які слід опрацювати найбільш ретельно.
- Після чистової обробки фігурки переходите до художньої частини робіт. Фарбами розпишіть скульптуру, намагаючись відтворити особливості обмундирування тієї країни та епохи, до якої належить солдатик. Рекомендується використовувати акрилові й темперні барвники. Перед нанесенням фарби фігурку знежирте і покрийте грунтом, щоб покриття трималося міцніше. У деяких випадках ретельна промальовування деталей вимагає декількох тижнів копіткої роботи.