Прибирання блювотних мас — справа вкрай неприємне, хоча уникнути цього заняття навряд чи вдалося багатьом. Особливо неприємно виявити засохлі сліди, залишені колись вашої улюбленої кішкою в якомусь кутку. Тоді прибирання блювоти може перетворитися на пекельна праця. Сподіваємося, ця стаття допоможе вам полегшити собі життя.
Інструкція
- На підлозі і будь-який інший твердої поверхні спочатку засипте блювотні маси свіжим наповнювачем для котячого туалету. Після того як він вбере основну масу бруду, помітите його і викиньте. Потім протріть забруднене місце вологою губкою або ганчіркою (можна використовувати яке-небудь миючий засіб), після чого витріть насухо. Якщо у вас немає наповнювача, його легко можна замінити крохмалем або харчовою содою.
- Присохлу до твердої поверхні блювоту потрібно відскоблити шпателем, лопаткою або кухонним ножем. Потім Замийте місце ганчіркою або губкою, змоченою в рідині для миття посуду (без води), промийте і просушіть. У разі якщо блювотна маса роз’їла покриття, відновите його за допомогою точкового обробки.
- Очищаючи блювоту з меблевої оббивки або килима, приберіть спочатку паперовими рушниками, потім вологою губкою все тверде. Далі посипте вийшло волога пляма звичайною харчовою содою, яка вбере в себе рідину, а також нейтралізує кислоту і позбавить вас від неприємного запаху. Тепер дайте висохнути соді, приберіть її за допомогою пилососа. Потім обробіть губкою, змочивши її розчином однієї чайної ложки рідини для миття посуду і склянки холодної води. Потім промийте все і промокніть досуха паперовими серветками або рушниками.
- Якщо блювота потрапила на постільну або інша білизна, то змийте її під струменем холодної води. Тільки річ тримайте вниз забрудненої стороною і не користуйтеся окропом або гарячою водою з крана. У блювоті є білки, які згортаються під дією гарячої води. У цьому випадку бруд буде важче видалити. Висохлу на одязі блювотну масу вишкребли, після чого замочіть річ на кілька годин у холодній воді з ферментним засобом, яким користуються для підготовки білизни до прання.
- Неважливо, свіжі чи плями або старі, в них можна також втерти трішки нерозбавленого спеціального прального детергенту, після чого випрати річ з детергентом в теплій воді. Залишилося пляма заново замочіть у тому ж засобі або в відбілювачі. Причому відбілювач потрібно використовувати для білих речей, а кисневий — для кольорових. Сушити речі краще на мотузці (бажано на вулиці), а не в сушильній камері.