Якщо хтось із ваших друзів, знайомих чи товаришів по службі просить вас виступити в якості поручителя за договором позики, поставтеся до свого рішення з усією відповідальністю. Іноді необачне згода може призвести до вкрай небажаних для вас наслідків, аж до втрати певного майна. А відмовитися від уже оформленого поруки не так просто.
Інструкція
- Припинити договір, що визначає ваші обов’язки як поручителя за кредитними зобов’язаннями, можна за згодою сторін. Звичайно потрібно домовленість з банком про те, що поручителем буде виступати інша особа, з якою вдасться домовитися позичальнику. Обговоріть питання про можливе припинення поруки спочатку з самим позичальником, а потім з банком, який видав кредит. Кращим для вас варіантом буде взаємну угоду всіх зацікавлених сторін, яке і вирішує проблему.
- Якщо з якихось причин домовитися не вдалося, то поручительство припиняється лише на підставі ст.367 Цивільного Кодексу РФ в одному з наступних випадків:
- З припиненням зобов’язання, яке забезпечувалося порукою;
- При зміні зобов’язання, яке спричинило збільшення відповідальності поручителя без його згоди;
- При переведенні боргу на іншу особу, якщо поручитель не дав на це своєї згоди;
- При відмові кредитора прийняти належне виконання за зобов’язанням, запропоноване боржником або поручителем;
- При завершенні терміну, зазначеного в договорі поруки.
При складанні договору поручительства можуть бути внесені інші підстави для його припинення. Уважно вивчіть цей розділ договору до його підписання. - Якщо жоден із запропонованих способів вам не підходить, зверніться до суду з позовом про припинення договору поручительства, ретельно продумавши мотивування для такого рішення. Звичайним підставою для подачі позову служить вказівку на ваше оману, що стосується предмета договору; в цьому випадку є шанс домогтися визнання договору недійсним. Однак практика показує, що в більшості випадків позови подібного роду суди не задовольняють. Але спробувати все ж варто.