Як відмовитися від профспілки


 

У роки Радянської влади профспілки переживали свої кращі роки. Тоді й в голову нікому не приходило вийти з профспілки. Якщо вам потрібна була квартира, місце в дитячому саду або путівка в санаторій — пряма дорога до профспілки за допомогою. Тепер же, коли всі ці проблеми вирішуються адміністрацією, соцстрахом, розміром вашого гаманця, виникає питання — як відмовитися від членства в профспілці.



Інструкція

  1. Профспілкові організації, як правило, існують у всіх державних компаніях, таких «гігантів», як підприємства автопрому, ВАТ «РЖД» та ін При прийомі на роботу там неодмінно запропонують вступити до профспілки. Для того, щоб стати членом профспілки, потрібно буде написати заяву з проханням про прийом, а також дати письмову згоду на утримання членських внесків із заробітної плати.

    Однак після деякого часу ваш погляд на діяльність профспілкової організації може змінитися. Участь в ній може перестати вас влаштовувати і виникне цілком законне бажання вийти з профспілки.



  2. Як відмовитися від профспілки

                            Для здійснення цього рішення зверніться в профспілкову організацію із заявою. Воно повинно бути адресовано голові профспілкового комітету. Вкажіть своє ім’я, прізвище, по батькові, посада і місце роботи. У заяві напишіть про своє бажання вийти зі складу профспілкової організації. Поставте дату і особистий підпис. Вручите заяву голові.

    Крім цього, подайте заяву в бухгалтерію підприємства з проханням припинити перерахування членських внесків.


  3. Строк для розгляду поданої заяви — 1 місяць. Якщо вам з якоїсь причини необхідно вирішити це питання раніше, вкажіть у заяві точну дату виходу і причину. Воно має бути розглянуто до зазначеної дати.

    Оскільки профспілка — добровільна громадська організація, ніяких перешкод для виходу з нього не може бути (ст.30 п.2 Конституції РФ). Однак потрібно пам’ятати, що в разі відмови від участі в ньому ви втрачаєте захисту профспілкою ваших інтересів у разі неправомірних дій з боку адміністрації (накладення дисциплінарного стягнення, звільнення, позбавлення премії або зниження її розміру).



Корисні поради

Захистити свої інтереси у разі необхідності працівник може, звернувшись із заявою до комісії по трудових спорах, регіональну інспекцію праці, в крайньому випадку — в суд.